Τρίτη 14 Ιανουαρίου 2014

3 - 1 η Καλλονή και τώρα τρέχει, αλλά δεν φτάνει ο Αρης...

Η Καλλονή επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας με 3-1 του Αρη, ο οποίος πλέον τρέχει, αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα φτάσει...

Οι Μυτιληνιοί αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το πολύ όμορφο γκολ του Μανιά (14') κατάφεραν να ισοφαρίσουν πριν βγει το ημίχρονο με κεφαλιά του Ζακουάνι (34') σε μια φάση που οι «κίτρινοι» φώναξαν σωστά για φάουλ καθώς φαίνεται καθαρά ότι τραβάει τον Μανιά από τη φανέλα με τους «κίτρινους» να φωνάζουν δικαιολογημένα στον Καμπαξή. και με άλλα δυο γκολ στην επανάληψη, ένα του Μανούσου στο 49' που άλλαξε ωραία τη μπάλα με τον Ποντάνι και με ωραίο σουτ στην κίνηση από το ύψος της περιοχής νίκησε τον Διούδη για να κάνει το 2-1! κι ένα του Λεοζίνιο στο 87' , που  έκανε κούρσα 40 μέτρων, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε ιδανικά τον Διούδη για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα και καθάρισαν το ματς.
Μετά το 3-1, οι οπαδοί του Αρη που είχαν πάει στο ΟΑΚΑ και ως επί το πλείστον τα είχαν με τους διοικούντες, αγανάκτισαν και με τους παίκτες, φωνάζοντας «εεε, οοο βγάλτε τις φανέλες και φύγετε από `δω...»
ΚΑΛΛΟΝΗ: Σιδεράκης, Αναστασιάδης, Ζακουάνι, Ποντάνι, Χωριανόπουλος, Μαρσέλο Γκοϊανίρα, Κεϊτά (79' Φουρλάνος), Λεοζίνιο, Μανούσος, Νιαμπούγιου (70' Φαρία), Καζάκης (62' Λεάντρο)
ΑΡΗΣ: Διούδης, Καραγκούνης, Πουλίδο (56' λ.τ. Γιαννίτσης), Κύργιας, Μαργαρίτης (51' Σουνάς), Ηρακλής, Παπαδόπουλος (77' Κοτσαρίδης), Μανιάς, Τάτος, Τσουμάνης, Αγκάνθο.