Τετάρτη 24 Ιανουαρίου 2024

Παναθηναϊκός - Ατρόμητος 1-2: Ηρωική νίκη για τους Περιστεριώτες, πρώτη ήττα Τερίμ

Ο Ατρόμητος πήρε πολύ μεγάλη νίκη με ανατροπή στη Λεωφόρο επί του Παναθηναϊκού με 2-1 και απέκτησε τον πρώτο λόγο για την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου. Η ρεβάνς θα γίνει την ερχόμενη Τετάρτη (31/1) στο Περιστέρι.

Οι φιλοξενούμενοι ανέτρεψαν το προβάδισμα του Παναθηναϊκού (με τον Αϊτόρ) στο πρώτο ημίχρονο με δύο γκολ από Αντζιέλσκι, Γιουμπιτάνα και άντεξαν στην επανάληψη. Ο Παναθηναίκός είχε χαμένο πέναλτι με τον Τσιντώτα και τα δοκάρια να σταματούν σε περιπετειώδη φάση τον Ιωαννίδη. Καλό αλλά με ήττα το ντεμπούτο του Μπακασέτα, πρώτη ήττα για τον Φατίχ Τερίμ στον πάγκο του Παναθηναϊκού.

Ο οδικός χάρτης για την ταχύτερη απονομή Δικαιοσύνης - Τι αλλάζει στην κατανομή των Πρωτοδικείων και των Εφετείων στην Πελοπόννησο

Στο Υπουργικό Συμβούλιο παρουσιάστηκε την Τετάρτη από τον υπουργό Δικαιοσύνης Γιώργο Φλωρίδη και τον υφυπουργό Γιάννη Μπούγα το νομοσχέδιο του υπουργείου Δικαιοσύνης για τον Νέο Δικαστικό Χάρτη της χώρας.
Ο Χάρτης περιλαμβάνει σειρά μεταρρυθμίσεων που αφορούν και την ταχύτερη απονομή της Δικαιοσύνης.