Κυριακή 1 Νοεμβρίου 2020

Super League 1 (7η αγωνιστική): Ξανά πρώτος ο Άρης (αποτελέσματα, βαθμολογία):

Super League 1 (7η αγωνιστική): Ξανά πρώτος ο Άρης (αποτελέσματα, βαθμολογία)

Ο Άρης επέστρεψε στην αγωνιστική δράση και νίκησε 1-0 τουν Αστέρα Τρίπολης πατώντας ξανά στην κορυφή. Δύσκολη νίκη για την ΑΕΚ επί του ΟΦΗ με 2-1, στο φινάλε λύγισε ο ΠΑΟΚ την αντίσταση του Παναιτωλικού.

Με τέσσερις αναμετρήσεις άνοιξε η αυλαία της 7ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Super League 1, με τον Ολυμπιακό να κερδίζει με 2-0 τον Απόλλων Σμύρνης Νίκη για τον Παναθηναϊκό, με τον Καρλίτος να σκοράρει δις στο 2-0 στη Λαμία, ενώ από ένα βαθμό πήραν στον Βόλο η ομώνυμη ομάδα και η ΑΕΛ στο ντέρμπι της Θεσσαλίας (1-1).Σπουδαίο «διπλό» για τον ΠΑΣ Γιάννινα στο Περιστέρι όπου κέρδισε με 2-0 τον Ατρόμητο.

Δείτε το πρόγραμμα, τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της 7ης αγωνιστικής της Super League 1.

Mε ανατροπή η AEK στο ΟΑΚΑ 2 - 1 τον ΟΦΗ

ΑΕΚ - ΟΦΗ 2-1: Mε ανατροπή στο ΟΑΚΑ (Highlights)

Η ΑΕΚ, μ’ ένα γκολ ανά ημίχρονο, έκαμψε την αντίσταση του ΟΦΗ, που προηγήθηκε μόλις στο 6ο λεπτό και είχε κι άλλες ευκαιρίες για να σκοράρει.

Η ΑΕΚ βρέθηκε για 4η φορά στα τελευταία της έξι ματς να κυνηγά στο σκορ, αλλά παρότι «πέταξε» σχεδόν ένα ημίχρονο όχι μόνο κατάφερε να πάει ισόπαλη στο πρώτο μέρος στα αποδυτήρια, αλλά να πάρει τη νίκη, με 2-1, επί του ΟΦΗ.

Εγκαίνια του Μουσικού & Μορφωτικού Συλλόγου Ξυλοκάστρου " ο Αυλός"

Από την Πρόεδρο του Μουσικού και Μορφωτικού Συλλόγου Ξυλοκάστρου κ. Μαίρη Νικολοπούλου λάβαμε το παρακάτω μήνημα σχετικά με τα εγκαίνια της νέας στέγης του Συλλόγου και το οποίο δημοσιοποιούμαι :

¨Φτάσαμε πλέον, μετά από πολύ προσπάθεια και κόπο, στο τέλος. Με χαρά και με όλα τα απαραίτητα μέτρα προστασίας, κάνουμε τα εγκαίνια του νέου μας χώρου.
Ενημερώνω, ως πρόεδρος του Μουσικού και Μορφωτικου Συλλόγου Ξυλόκαστρου, * Ο ΑΥΛΟΣ* , πως τα εγκαίνια μας θα γίνουν στον εξωτερικό μας χώρο, για τους γνωστούς λόγους προστασίας και απαραίτητα με μάσκα.
Στον εσωτερικό μας χώρο θα γίνει ο Αγιασμός με τους ιερείς, παρουσία του Δ. Σ μας και της Δ. Αρχής..
Ευχόμαστε όλα να πάνε καλά. Υποσχόμαστε, πως όταν όλο αυτό που βιώνουμε παγκόσμια, πάρει τέλος, θα κάνουμε πολύ μεγαλύτερη γιορτή, χωρίς φόβο και αγωνία...
Σας ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση και την αγάπη σας...