Τετάρτη 22 Οκτωβρίου 2014

Παραλίγο "ΜΠΑΜ" στο Πετρί , η Κόρινθος πήρε πρόκριση στα πέναλτι

Αυτό που δεν κατάφερε η Κόρινθος στα 90' λεπτά κανονικού αγώνα και στην ημίωρη παράταση, ( 0 - 0), το πέτυχε στα πέναλτι. Σε αγώνα για τη Β' φάση του Κυπέλλου Κορινθίας ο ΠΑΣ απέκλεισε στα πέναλτι με σκορ 2 - 3 , στο Πετρί , την τοπική Θύελλα.
Στους άλλους αγώνες που έγιναν σήμερα για τη Β' φάση του Κυπέλλου Κορινθίας, ο Πέλοπας Κιάτου νίκησε με 5 - 1 τον Άρη Αρχαίας Κορίνθου, η Δάφνη Εξαμιλίων νίκησε με 5 - 0 τον ΑΟ Μαψού, ο Ισθμιακός απέκλεισε με 2 - 0 τον Άγιο Γεώργιο, ενώ το Ζευγολατιό πήρε στα "χαρτιά" την πρόκριση σε βάρος του ΑΟ Σολομού.
Πρέπει να σημειώσουμε ότι εκτός από την Κόρινθο, τον Πέλοπα, την Δάφνη Εξαμιλίων , τον Ισθμιακό και το Ζευγολατιό, στην επόμενη φάση του κυπέλλου έχουν περάσει μέχρι στιγμής και οι ομάδες Παννεμεατικός, ΑΟ Σπαθοβουνίου, ΠΑΟ Κουταλά , Ηρακλής Λεχαίου  και Πανκαμαριακός
Η Β' φάση του Κυπέλλου Κορινθίας,συνεχίζεται την Τετάρτη 29 Οκτωβρίου στις 14:45 με τους αγώνες