Κυριακή 3 Φεβρουαρίου 2013

Σύννεφο οι "τριάρες" στην Α2' Κορινθίας

Στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας Κορινθίας.
Στους σημερινούς αγώνες του προγράμματος η Θύελλα Κάτω Διμηνιού επικράτησε , στο Ξυλόκαστρο, με 3 - 1 επί του Πανευρωστινιακού και διατηρεί τις όποιες ελπίδες της για άνοδο στην Α1 Κατηγορία..

Οι γηπεδούχοι  προηγήθηκαν  στο 7’ με γκολ του Παπαϊσιδώρου, για να κάνουν το 2-0 με τον Μαζαράκη στο 24’. Στην επανάληψη  έφτασαν κοντά στο τρίτο τέρμα, αλλά στο 54’ ο Μπαγλαμπάς έχασε πέναλτι και την μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα του.
Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν με τον Βλάχο στο 78’, σε 2-1 και να ξαναμπούν στη διεκδίκηση ενός θετικού αποτελέσματος, αλλά πέντε λεπτά αργότερα ο Πρίφτης με ακόμα ένα τέρμα του την φετινή σεζόν, «έγραψε» το τελικό 3-1, «κλειδώνοντας» και τη νίκη για την Θύελλα.
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΩ ΔΙΜΗΝΙΟΥ: Τσαντάκης, Κέζας Β., Μαζαράκης, Δουβής, Κέζας Α., Νάκος, Παπαϊσιδώρου (67’ Νάκης), Θεοδωρόπουλος, Μιχόπουλος (77’ Λέτσιος), Μπαγλαμπάς (55’ Πρίφτης), Μόσχος
ΠΑΝΕΥΡΩΣΤΙΝΙΑΚΟΣ: Γεραρής, Ψαράκος, Ραζής, Τόλιας Α., Τόλιας Β. (75’ Κορδούλης Ν.), Σταύρου, Κορδούλης Γ., Μελισσαρόπουλος, Νικολόπουλος, Γκολφινόπουλος (72’ Καϊτσας), Βλάχος

Mε το ίδιο σκορ επεβλήθηκε ο Αετός Κρυονερίου στην Αλμυρή , επί της τοπικής ομάδας. Ο Τενεάτης Αθικίων επικράτησε , στο Σολομό , με 3 - 2 επί της ομάδας των Γαλάζιων Νέων, ενώ τέλος στο "ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΕΦΑΣ" στα Ίσθμια, ο Ισθμιακό και ο Άρης Αρχαίας Κορίνθου αναδείχτηκαν ισόπαλοι χωρίς σκορ.
Το Σάββατο ο πρωτοπόρος Κύψελος Κορίνθου, νίκησε με 4 - 0 , εκτός έδρας, στο Βραχάτι , την ουραγό ομάδα του Άρη Βοχαϊκού, ενώ στο Ξυλόκαστρο, ο Ηρακλής, επικράτησε με χατ τρικ του Κρισάφι 3 - 0 επί του τον Αετού Αγγελοκάστρου. ενώ ο ΑΟ Λεχαίου έχασε με 0 - 1 από την Αναγέννηση Κιάτου. Ο Άρης Κορίνθου έμεινε στο 0 - 0 σε εντός έδρας αγώνα με τον Α.Ο. Σολομού.