Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Ο ΑΟ Λουτρακίου και του χρόνου στη Γ΄΄ Εθνική - Επεσαν Καλαμάτα και Βύζαντας Μεγάρων

Και τη νέα αγωνιστική περίοδο θα αγωνίζεται στη Γ’ Εθνική ο ΑΟ Λουτράκι μετά τη νίκη του με 0-2 επί του ΑΟ Λεβάντε στη Ζάκυνθο αν και τερμάτισε τον αγώνα με 9 παίκτες..λόγ ω αποβολής του
Παναγόπουλου στο 42΄ και του Παπαναστασίου στο 2ο μέρος,
Στο 28’   ο Μάγγος άνοιξε το σκορ  μετά από εκτέλεση φάουλ του Παπουτσή, ενώ  στην επανάληψη
ο ίδιος γύρισε τη μπαλα στο Χατζηστάμου που απο κοντά ζευγαρωσε τα τέρματα των "Ορανιε"
ΑΟ ΛΕΒΑΝΤΕ: Χαραλαμπίδης, Κολομπάκης, Πλατέλλας, Οικονομόπουλος, Δούμουρας, Τζιαφέρης Θ., Φλάβιο Ρόκο, Στούπης, Πατσιαβούρας (57’ Κομιώτης Χ.), Νινιός (75’ Μαρούδης Π.), Μαρούδης Μ.
ΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ: Διαμαντής, Μαυρέλης Δ., Τσώκος, Παπαναστασίου, Χουστουλάκης, Μάγγος, Παπουτσής Β. (92’ Λέκκας), Παπουτσής Ν. (56’ Χατζηστάμου), Αποστολάκης, Παναγόπουλος, Σιώκος (94’ Νώτης)
Εκτός έδρας νίκες επισης πέτυχαν ο ΠΑΟ Βάρδας , 0 - 3 στα Μέγαρα κόντρα στον Βύζαντα, όπως με το ίδιο σκορ και η Ενωση Ερμιονίδας , στη Χίο , κόντρα στον Κανάρη Νενήτων, καθώς και η Χαλκίδα μέσα στη Καλαμάτα με 0 -4 επι της τοπικής ομάδας η οποία από τη νέα περίοδο θα αγωνίζεται στο τοπικό πρωτάθλημα Μεσσηνίας,  Τέλος νίκη στα «χαρτιά» παίρνει ο Αιολικός επί του Ηρακλή Ψαχνών, ο οποίος έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα
"Φουλ" για την άνοδο στη Football League η Σπάρτη. Οι Λάκωνες για την 23η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής πέρασαν νικηφόρα (0-1) από την έδρα της Δόξα Νέας Μανωλάδας  και διατήρησαν το +6 από τον δεύτερο Παναργειακό, τρεις αγωνιστικές πριν από το τέλος του πρωταθλήματος

Με γκολ του Πούτσι στο 40' ο Παναργειακός επικράτησε εκτός έδρας 1-0 του Παναρκαδικού και κατέκτησε το ντέρμπι της Πελοποννήσου. Η νίκη, βέβαια, της Σπάρτης δεν επέτρεψε στους Αργίτες να χαρούν όσο θα ήθελαν το δύσκολο τρίποντο κόντρα στους Αρκάδες.