Κυριακή 7 Ιουνίου 2015

Η Μάχη της Πελοποννήσου LIVE από το Αίγιο

Το μέλλον του στην κατηγορία  παίζει κατά μεγάλο ποσοστό αυτή την ώρα  στο Αίγιο ο Παναιγιάλειος. Η «μαύρη θύελλα» υποδέχεται την Ερμιονίδα και δεν βλέπει άλλο αποτέλεσμα από το τρίποντο
Παναιγιάλειος (Π. Γκουτσίδης):  Μπαλτιμάς, Σπίνουλας, Ρουμπουλάκου, Ιωάννου, Τζημογιάννης (81΄αν α. Ρέλλας) , Νάστος, Μωυσίδης, Μίλιεβιτς, Μπουρλάκης (67' Γκοτσούλιας) , Φουρτάδο ( 55΄ Σεχολάρι) , Σκαρτσίλας.

Ερμιονίδα (Ρ. Μπολάνο):  Λυμπερόπουλος, Παπανικολάου, Σαμαράς, Μηλιώτης ( 86΄Παρασκευόπουλος) , Κολόκας, Ομο, Κιοσές, Τσακόν ( 50΄ Χατζησοφρωνίου), Σκεντεράι, Στάικος, Παβίσεβιτς.

Ηδη ο Παναιγιάλειος από το 11΄ εχει πάρει προβάδισμα στο σκορ με κεφαλιά του Φουρτάδο μετά από κόρνερ του Μπουρλάκη.
Ο Νάστος στο 28΄με απευθείας εκτέλεση φάουλ κάνει το 2-0 για τους Αιγιώτες
 Στους άλλους αγώνες στο 36΄ του αγώνα η Καλλιθέα με σουτ του Γιαννίτση προηγείται στα Ψαχνά με 0 - 1 του τοπικού Ηρακλή , ενώ στην Κρήτη ο αγώνας της Επισκοπής με τον Αχαρναϊκό βρίσεται στο 0 - 0

Στο Αίγιο ημίχρονο με τον Παναγιάλειο να έχει πάρει προβάδισμα 2 τερμάτων επί της Ερμιονίδας , ενώ ημίχρονο έχουμε επίσης σε Ψαχνά και Ρέθυμνο.
Το δεύτερο ημιχρόνιο στο Αίγιο άρχισε   με τις δυο ομάδες να έχουνε από μία αλλαγή , Γιά την Ερμιονίδα στο 50΄ ο Χατζησοφρωνίου αντί του Τσακόν και για τον Παναιγιάλειο στο 55΄ ο Σεχολάρι αντί του Φουρτάδο . Στο 67΄'  2η αλλαγή για τον Παναιγιαλειό ο Γκοτσούλιας αντί του Μπουρλάκη
Στο 68 ΄ ο  Παβίσεβιτς για τους φιλοξενούμενους σούταρε, αλλά ο Μπαλτιμάς έπεσε και απομάκρυνε τη μπάλα
Στα Ψαχνά η τοπική ομάδα ισοφάρισε σε 1 - 1 στο 77' μετά από υνεργασία του Πολίτη με τον Παλαιολόγο κι ο δεύτερος, με κεφαλιά, φέρνει το ματς στα ίσια!
Στο Ρέθυμνο στο 90΄ ο Αχαρναικός ανοίγει το σκορ  ο Γέσιτς βρήκε χώρο και με δυνατό διαγώνιο σουτ γράφει το 0-1 το οποίο ειναι και το τελικόσκορ του αγώνα
Τελικό στο Αίγιο  το 2 - 0 υπερ τπυ Παναιγιαλείου