Κυριακή 26 Σεπτεμβρίου 2021

Ο Πανευρωστινιακός από 2 - 0 τελικά ισόπαλος 2 - 2 με τον Εθνικό Ξυλοκέριζας. Ο Γεραρής έσωσε την ομάδα του απο ήττα

Ο Πανευρωστινιακός συγχαίρει... - Κόρινθος... dello sport!

Με τον αγώνα Πανευρωστινικός - Εθνικός Ξυλοκέριζας ολοκληρώθηκε σήμερα η πρεμιέρα της Β΄ κατηγορίας Κορινθίας. Ο σημερινός  αγώνας που διεξαχθεί στο γήπεδο Λυκοποριάς μεταξύ της ομάδος των Ροζενών  και του Εθνικού Ξυλοκέριζας έληξε ισόπαλος 2 - 2. Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος με τον Πανευρωστινιακό να έχει την πρωτοβουλία κατά το πρώτο ημιχρόνιο όπου προηγήθηκε με τέρματα του Χίλα στο 22΄ και του Μητρόπουλου στο 32΄.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 56΄η ομάδα των Ροζενών είχε δοκάρι με τον Κατσαούνη , ενω οι φιλοξενούενοι υπερείχαν μείωσαν σε 2 - 1 με τον Λούβρη μετά από ολέθριο σφάλμα του Γεραρή και ισοφάρισαν στο 75' στο τελικό 2 - 2 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κουρούμαλη, ο οποίος αστόχησε σε δεύτερο πέναλτι στο 80΄ που απέκρουσε σωτήρια γιά τον Πανευρωστινιακό ο Βασίλης Γεραρής.

ΠΑΝΕΥΡΩΣΤΙΝΙΑΚΟΣ: Γεραρής, Κρίστιαν (70’ Κουνάβης), Ζίζηλας, Χίλα, Τόλιας Β. (46’ Βαγιού), Χριστοδουλόπουλος, Μιχαλόπουλος (80’ Σανδραβέλης), Φειδάκης, Τζάβαρας, Κατσιαούνης, Μητρόπουλος

ΕΘΝΙΚΟΣ ΞΥΛΟΚΕΡΙΖΑΣ: Βάσσης, Σιαπλαούρας, Τατάκης (86’ Γεωργίου), Λούβρης (86’ Μάρκελλος), Σούκουλης, Γκέλης Α. (46’ Μαρούλης), Κατσίγιαννης (37’ λ.τρ. Τσιαντούλας), Γκέλης Ν. (65′ Αναστασόπουλος), Παπαφίλης, Μούτσος, Κουρούμπαλης