Κυριακή 20 Μαρτίου 2016

Ο ΑΟ Λουτρακίου 3 - 2 τον Αιολικό και έπιασαν πεντάδα

Κόντρα σε έναν εξαιρετικά καλό αντίπαλο (Αιολικό) και κόντρα σε έναν εξαιρετικά κακό διαιτητή που ξεσήκωσε όλο το Θώδειο στο ..πόδι με τις αποφάσεις του, ο Α. Ο Λουτρακίου παρά τις πολλές απουσίες βασικών παικτών  επικράτησε με 3 - 2 επί της ομάδας της Μυτιλήνης. Με την νίκη τους αυτή  οι οράνιε βρίσκονται στην πρώτη πεντάδα της βαθμολογίας του ομίλου και πολύ  κοντά στην παραμονή τους ενώ ο Αιολικός μετά την ήττα του στο Λουτράκι , έχασε την επαφή του με την κορυφή.
 Στο 22΄ ο Τσιλιγκίρης με σουτ άνοιξε το σκορ για τον Αιολικό, ενώ η αντίδραση των οράνιε ήταν ακαριαία, καθώς στο επόμενο λεπτό με κεφαλιά ο Κωβαίος ισοφάρισε.  Δέκα λεπτά αργότερα ο Παπαναστασίου έδωσε προβάδισμα στον ΑΟΛ, ενώ στο 55΄ο  Νίκος Παπουτσής πέτυχε το 3 - 1 .
Στο 74' με πέναλτι ο Κέρι μείωσε με πέναλτι για τον Αιολικό σε 3 - 2. Τέλος στις καθυστερήσεις του αγώνα οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Σιμώση,