Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2015

Α΄ κατηγορία Κορινθίας: Η Πρεμιέρα τα είχε ... όλα

Όλα τα είχε η χθεσινή πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α΄κατηγορίας Κορινθίας ,  αρκετά γκολ - τραυματισμό επόπτου διακοπή αγώνα, αποβολές και αρκετό .. ξύλο.
Κατά τα άλλα πρεμιέρα με το "δεξί" έκαναν ο Πέλοπας Κιάτου με το ευρύ 4 - 0 επί του Κύψελου Κορίνθου, ο Αστέρας Δερβενίου που επικράτησε με 3 – 0 επί του Ηρακλή Λεχαίου, η Θύελλα Πετρίου με το 2 - 1 επί του Τενεάτη Αθικίων,
η Κόρινθος που νίκησε με 2 - 1 την Δάφνη Εξαμιλίων σε επεισοδιακό αγώνα με άγριο ξύλο μεταξύ των οπαδών των δύο ομάδων  στην εξέδρα και ο Παννεμεατικός που έφυγε με το "διπλό" από το Χιλιομόδι. καθώς επικράτησε του τοπικού Ατρόμητου με 0 – 2. Η ομάδα της Νεμέας προηγήθηκε  στο 21΄ με πέναλτι του Κριαρά και ζευγάρωσε τα τέρματά της στο 54’ με τον Αναγνωστόπουλο.  Αξίζει να σημειώσουμε ότι ο Ατρόμητος τερμάτισε τον αγώνα  με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μαγγίνα  ( με 2η κίτρινη κάρτα) ενώ από τον αγωνιστικό χώρο αποβλήθηκε και ο προπονητής του.
Ισόπαλες με τέρματα 2 - 2 έκαστη, τελείωσαν και οι αναμετρήσεις της Ελλάδος Βέλου με τον Ολυμπιακό Λουτρακίου και της Κορίνθου ΄06 με τον Πανκαμαριακό ο οποίος ισοφαρίστικε στις καθυστερήσεις του αγώνα
Τέλος διακόπηκε η αναμέτρηση του Ολυμπιακού Άσσου με το Ζευγολατιό καθώς στο 5' λεπτό τραυματίστηκε ο επόπτης του παιχνιδιού Γκότσης ο οποίος υπέστη διάστρεμμα στο δεξί πόδι. Ο αγώνας θα οριστεί μέσα στο επόμενο δεκαήμερο.