Κυριακή 24 Αυγούστου 2014

Άνοιξε λογαριασμό ο Παπάζογλου! ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 1-0

Στο επίσημο ντεμπούτο του με τη φανέλα του Ατρόμητου, ο Θανάσης Παπαζογλου βρήκε δίχτυα, δίνοντας έτσι τη νίκη στους Περιστεριώτες κόντρα στον Πλατανιά
Ο Πλατανιάς ήταν καλύτερος στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης του Περιστερίου, αλλά κόντρα στη ροή του ματς ο Ατρόμητος κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Στην πρώτη του ευκαιρία, στο 20' κατάφερε να ανοίξει το σκορ, με την κεφαλιά του Παπάζογλου.

Από το γκολ και μετά ο Πλατανιάς ήταν κατώτερος των πρώτων λεπτών, δεν απείλησε την εστία του Τζενάμο, κάτι που βοήθησε τους Περιστεριώτες να έχουν την υπεροχή και να φτάνει κοντά στο 2-0 στο 43', με τον Περιστερίδη να διώχνει σε κόρνερ το σουτ του Καραμάνου

Στο δεύτερο μέρος ο Πλατανιάς είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 55' με την κεφαλιά του Ναζλίδη, αλλά τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ατρόμητος είχε δοκάρι με το σουτ του Ναπολεόνι

Στο 83' ο Ατρόμητος... ακούμπησε το 2-0 μετά την εκτέλεση κόρνερ του Πίτου Γκαρσία και την κεφαλιά του Ταυλαρίδη, την οποία έδιωξε πάνω στη γραμμή ο Ναζλίδης. Στο 89' ο Ατρόμητος θα κερδίσει πέναλτι με ανατροπή του Γεωργίου από τουν Ζουμπουλάκη. Σε αυτή τη φάση ο παίκτης των φιλοξενούμενων αντίκρισε την 2η κίτρινη κάρτα του διαιτητή Δελφάκη και αποβλήθηκε.Ο Τάτος θα αναλάβει την εκτέλεση της εσχάτης των ποινών και θα στείλει την μπάλα στο δοκάρι.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γ. Παράσχος): Τσέναμο, Νάστος, Γιαννούλης, Ταυλαρίδης, Παπάζογλου, Φυτανίδης, Δημούτσος, Πίτου Γκαρσία, Μπρίτο (67' Γεωργίου), Ναπολεόνι (74' Τάτος), Καραμάνος (84' Λαζαρίδης).
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γ. Χριστόπουλος): Περιστερίδης, Αποστολόπουλος, Νέπλιακ (71' Ζουμπουλάκης), Δημήτρης (81' Τόρες), Μπανανά, Αγκιλέρα, Μενδρινός, Ναζλίδης, Τσουράκης (71' Μπεριάν), Γουνδουλάκης.