Κυριακή 2 Φεβρουαρίου 2014

Σκληρή μονομαχία γιά τίτλο και ανοδο στη Β Κορινθίας- Η Πουλίτσα έχανε 3 - 0 στη Λυκοποριά και με 3 - 4 πήρε την νίκη και επιασε κορυφή!

Σκληρή αναμένεται στη Β κατηγορία Κορινθίας η μάχη γιά την τελική επικράτηση των ομάδων που διεκδικούν την άνοδο τους, στην επόμενη κατηγορία, μετά και τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής, στα ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στους πρωτοπόρους των δύο ομίλων.

Στην Β1 κατηγορία,  στα Εξαμίλια, η Δάφνη νίκησε με 2 - 0 την Περαχώρα, και την προσπέρασε στο πόντο στην κορυφή του ομίλου, ισόβαθμος με τόν Αίαντα Αγιονορίου που πέρασε
με 0 - 1 από τα Ίσθμια , επί του Ποσειδώνα Κυραβρύσης. Εντυπωσιακές νίκες σημείωσαν ο Άρης Κορίνθου  στον Συνοικισμό με 5 - 1 επί του Σοφικού '05 και ο Αστέρας Κορίνθου με το εκτός έδρας 0 - 4 επί του  Αγίου Γεωργίου  .
Στη Β2 κατηγορία  το κυριακάτικο ντέρμπι  που έγινε στο γήπεδο της Πουλίτσας, τα Ταρσινά '97 και ο Απέσσας Χαλκίου ανεδείχτηκαν ισόπαλοι ανευ τερμάτων. Αποτέλεσμα η ομάδα της Δάφνης Πουλίτσας που πέρασε με 3 - 4 από την Λυκοποριά να ισοβαθμίσει την ομάδα των Ταρσινών στην κορυφή της βαθμολογίας και να περάσει την ομάδα του Απέσσα στο πόντο.
Η ομάδα της Πουλίτσας οποία αν και βρέθηκε 3-0 στο ημίχρονο πίσω στο σκορ, κατάφερε στην επανάληψη να κάνει τη μεγάλη ανατροπή και να φτάσει στο εντυπωσιακή νίκη της.
Στο 1ο ημίχρονο η Λυκοποριά προηγείθηκε 3 - 0 με τέρματα  ένα του Κεκερή και δύο του Λαγόγιαννη, και δεν ήταν λίγοι αυτοί που πίστεψαν ότι το ματς τελείωσε.
Οι παίκτες της Πουλίτσας είχαν διαφορετική γνώμη και κατόρθωσαν να πάρουν ανέλπιστη νίκη με τέρματα του Μουλόπουλου, 2 του Κωνσταντίνου και του Βασιλόπουλου
ΛΥΚΟΠΟΡΙΑ: Πασιόπουλος, Λύρας, Δουρής, Δαμαλάς, Παλαιολόγου, Τοτώνης, Κασκαράς, Μουσταφά, Κεκερης, Σιάπικας, Ψαρρός. Έπαιξαν και οι: Λαγογιαννης, Σταύρου

ΔΑΦΝΗ ΠΟΥΛΙΤΣΑΣ: Τσαντάκης Γ, Τσαντάκης Π., Μαρούσης, Αναγνωστόπουλος, Νάκος, Μπάρας, Κωνσταντίνου, Βασιλόπουλος, Παπαδημητρίου, Δελής, Λαμπρόπουλος. Έπαιξαν και οι: Μουλόπουλος, Καραπανάγος, Παπουτσής
Τέλος ισόπαλος 3 - 3 έληξε ο αγώνας του Παμφενεατικού με τον Φωκά Αρχαίων Κλεωνών.