Δευτέρα 23 Δεκεμβρίου 2013

Η 13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΤΗ FOOTBALL LEAGUE - Ένταση στην Άμφισσα, ξέφυγε ο Ολυμπιακός Βόλου

Επεισοδιακή νίκη για Μαγούλα, 2-0 τον Φωκικό | onsports.gr
Επεισοδιακή ήταν η εκτός έδρας του Αστέρα Μαγούλας επί του Φωκικού στην Άμφισσα με 0-2 (23΄ Κοτίτσας, 90+7' πέν Εβερετ). Συγκεκριμένα στο 68' ο διαιτητής της αναμέτρησης ακύρωσε γκολ των γηπεδούχων, που βρίσκονταν πίσω στο σκορ 0-1, με αποτέλεσμα να υπάρξει ένταση και διακοπή του αγώνα για δέκα περίπου λεπτά. Το παιχνίδι ξανάρχισε, με τις δύο ομάδες να τελειώνουν με δέκα παίκτες τον αγώνα και τους φιλοξενούμενους να σφραγίζουν τη σημαντική νίκη τους με πέναλτι στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων.
 ΦΩΚΙΚΟΣ (Γιώργος Κούτσης): Λανζάνο, Πεχλιβανόπουλος (67' Γεωργουσόπουλος), Άλλα, Ασίγκμπα, Σιμονιάν, Ράντι, Σκαρίμπας, Θέος, Φράγκος, Άλβαρεζ, Τζέκος.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ (Αντώνης Πριόνας): Μπαλασάκης, Σαμαρόπουλος, Αντωνόπουλος (76' Μπούγιας), Τριάντος, Κορνελάτος, Έβερετ, Κοτίτσας, Νόνης, Στρατάκης (81' Ιατρού), Μαρίνου (90'+2' Πολίτης), Στρατομήτρος.
Από εκεί και πέρα ο πρωτοπόρος του νοτίου ομίλου,  Ολυμπιακός Βόλου , συνέχισε με νίκη, στο Βόλο με αντίπαλο τον Βύζαντα Μεγάρων, 4-1 (11' Δεινόπαπας, 13' Καπετάνος, 22' Καπετάνος, 60' Πινδώνης / 64' Νικολέτος)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Μανουέλ Ρόκα): Γεωργίου, Καρράς, Αρβανίτης, Κωστούλας, Κόμνος, Πινδώνης, Καπετάνος (60' Ολίσε), Πόνσε, Κατσίκης, Δεινόπαπας (68' Κεσίδης), Γκούρμα (46' Ντινόπουλος).
ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ (Θανάσης Σταματόπουλος): Μούζος, Παπαευθυμίου, Μανδύλης, Δελάρδας (31' Μαζιώτης), Παπαδημητρίου (46' Λέκκας), Τσακιράκης, Κοντούλης, Μπελέρης, Ι. Μαζιώτης (58' Νικολέτος), Αρναρέλης, Σταμόγιαννος.
Ο Ηρακλής Ψαχνών επικράτησε του Φωστήρα 2-1(35' πέν., 65' Πατσατζόγλου / 44' Σεχολάρι) στην Εύβοια και προσωρινά ανέβηκε στην 3η θέση, περιμένοντας το αποτέλεσμα του αυριανού ντέρμπι Χανιά-Καλλιθέα.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Θωμάς Γράφας): Αθανασόπουλος, Μπακομήτρος, Νικολόπουλος, Τζανής, Στουρνάρας, Τσιμότζι, Φοντακάρο, Πατσατζόγλου, Κοιλιάρας (90+2' Λάμπρου), Τσούτσης (83' Ντελέκος), Κρητικός.
ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Τζάκι Ματάισεν): Μοσχονάς, Βούζας, Ζιάμπαρης, Λεοντίου, Κόντης, Σεχολάρι (49' Γιόνδης), Τασουλής (71' Τεγούσης), Κακαράς, Αχείμαστος, Ανδρίκος (83' Κουσουρής), Εμέκα.
Η Παναχαϊκή συνεχίζει την ανοδική της πορεία, ξεπερνώντας και το εμπόδιο της ουραγού Γλυφάδας 2-1(58' Κοντογουλίδης, 80' Μπόζιτς / 84' Νικολιάς) στην Πάτρα και ετοιμάζεται για το τελευταίο ματς της σεζόν με το Βύζαντα Μεγάρων που διεκόπη και θα συνεχιστεί τις επόμενες μέρες
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος, Σπίνουλας (67' Χούσα), Φατίον, Κωστόπουλος, Βαγγελόπουλος, Γκαντιάγκα (89' Παληγεώργος), Μπόζιτς, Κιάσσος, Πλέγας (46' Χοτζάλι), Μαραγκουδάκης, Κοντογουλίδης.
ΓΛΥΦΑΔΑ (Δημήτρης Δημακόπουλος): Χρήστου, Γαλανόπουλος, Κουντούρης, Νατσούρας, Στασινόπουλος, Παιδάκης, Μαυρίας, Δημακάκος, Κόκκαλης, Νικολιάς, Μουστάκης.