Δευτέρα 30 Νοεμβρίου 2020

Απόλλων Σμύρνης - Βόλος 3-3: Επικός βαθμός για τους Θεσσαλούς που έχαναν 3-0 στο 55'!

Έσπασαν καρδιές σε απίθανο αγώνα με τον οποίο έπεσε η αυλαία της 10ης αγωνιστικής, στο γήπεδο της Ριζούπολης. Ο Απόλλων Σμύρνης μέχρι και το 60' ήταν κυρίαρχος και προηγήθηκε 3-0 (!) αλλά ο Βόλος με επική αντεπίθεση πήρε το βαθμό της ισοπαλίας (3-3) με γκολ του Κολόμπο στο 92'.

Ο Απόλλων Σμύρνης μέχρι το 60' ήταν καταιγιστικός, πέτυχε τρία γκολ  ( 45’+1’ Τσιλούλης, 48' Ντομίνγκες, 55' Μπεντινέλι ) και μπορούσε κι άλλα τέρματα

Οι γηπεδούχοι έπαιξαν για μία ώρα καταπληκτικά αλλά στο τελευταίο μισάωρο...έχασαν το μυαλό τους, ο Βόλος που τα έπαιξε όλα για όλα αφού δεν είχε τίποτα να χάσει, κατάφερε να ξαναμπεί στον αγώνα νωρίς με τον Δουβίκα (60' 3-1), ο Μπαρτόλο στο 79' έγραψε το 3-2 και έτσι στο τελευταίο 20λεπτο μαζί με τις καθυστερήσεις η αναμέτρηση έγινε...ροντέο.

Τελικά, ο Βόλος δικαιώθηκε με τον Κολόμπο στο φινάλε (92') να σκοτώνει την ομάδα του Απόλλωνα, γράφοντας το 3-3.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗ (Γιώργος Παράσχος): Βέρχουλστ – Μπρούσιτς, Λισγάρας, Ντομίνγκες – Μπαξεβανίδης, Κολ (76' Μαρκ Φερνάντεθ), Φατιόν, Χουχούμης (76' Τσαμπούρης) – Μπεντινέλι (84' Μουνιέ), Τσιλούλης (59' Σλίβκα) – Ιωαννίδης

ΒΟΛΟΣ (Άνχελ Λόπεθ): Γκαραβέλης – Φεράρι, Δημόπουλος (50' Νίνης), Κολόμπο, Μήτογλου – Ριένστρα, Κιάκος (50' Γέντρισεκ) - Μαρτίνες (70' Μπαρτόλο), Ουάρντα, Περέα - Δουβίκας