Κυριακή 4 Οκτωβρίου 2020

Απόλλων Σμύρνης - ΑΕΛ 1-0: Στην εκπνοή με Φατιόν!

Με γκολ του Άντονι Φατιόν, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Απόλλων Σμύρνης νίκησε 1-0 την ΑΕΛ, στην πρεμιέρα του στην φετινή Σούπερ Λιγκ!

Ο πρώην «Λαρισαίος», Άντονι Φατιόν, κέρδισε το πέναλτι και το εκτέλεσε στο 91’ διαμορφώνοντας το 1-0 υπέρ του Απόλλωνα στο πρώτο του φετινό ματς στην Σούπερ Λίγκα.

Χορταστικό ματς με τέσσερα δοκάρια κι εξαιρετικούς τους δύο γκολκίπερ στη Ριζούπολη. Η Λάρισα ήταν καλύτερη το πρώτο μέρος, αλλά ο Τρούγιτς «σημάδεψε» το «σίδερο» (14), όπως κι ο Μπεντινέλι (36’) για τους γηπεδούχους.

Στην επανάληψη το ματς ήταν πιο ισορροπημένο με εκατέρωθεν καλές στιγμές από τις οποίες ξεχωρίζουν το δοκάρι του Ντουρμισάι (75’) και το δεύτερο του Μπεντινέλι στο αμέσως επόμενο λεπτό. Ενώ όλα έδειχναν ισοπαλία, ήρθε η φάση που έκρινε τον αγώνα με τον Φατιόν να πανηγυρίζει έξαλλα το τέρμα του μπροστά από την κερκίδα των επισήμων.