Κυριακή 13 Ιανουαρίου 2019

Football League: Συνεχίζει ακάθεκτος ο Βόλος, 2-1 την Παναχαϊκή (αποτελέσματα, βαθμολογία)

Το αήττητο σερί του συνέχισε ο Βόλος στην Football League νικώντας και την Παναχαϊκή στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής.
Οι παίκτες του Χουάν Φερνάντο ξεκίνησαν δυναμικά τον αγώνα και προηγήθηκαν με την συμπλήρωση του πρώτου τέταρτου χάρη σε τέρμα του Γκαλίτσιου. Οι Πατρινοί προσπάθησαν να αντιδράσουν και λίγο πριν λήξη του πρώτου ημιχρόνου έφτασαν στην ισοφάριση με γκολ του Μπαστακού.
Στην επανάληψη οι δύο ομάδες έχασαν αρκετές ευκαιρίες αλλά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που χαμογέλασαν στο τέλος και συγκεκριμένα στο 89΄με τον Μάντζη να χαρίζει μία πολύτιμη νίκη στην ομάδα του που οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος.

ΒΟΛΟΣ (Χουάν Φεράντο): Καραγκιολίδης, Ντεντάκης, Γκαλίτσιος, Δημόπουλος, Ουνγιαλίδης, Καμπαγέρο, Πίτου Γκαρσία, Λούκας, Πέντα (53’ Ηλιόπουλος), Κότο, Μάντζης
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Καπούταγλης, Πολίμος, Σταμόπουλος, Τσελεπίδης, Λουμπαρδέας (41’ Σωτηράκος), Πλέγας (47’ Μουστακόπουλος), Αργυρόπουλος (81’ Καρατσανάκοφ), Παπατόλιος, Ελευθεριάδης, Κυνηγόπουλος, Μπαστακός.