Κυριακή 26 Απριλίου 2015

Πέρασε με πεντάρα επί του Φωκά ο Πανευρωστινιακός και ελπίζει

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τον Πανευρωστινιακό στα πλαίσια της 25η αγωνιστικής, στο πρωτάθλημα της Α2 Κατηγορίας Κορινθίας, να πάρει εκτός έδρας τρίποντο με το σαρωτικό 0 - 5 , στο γήπεδο Πετρίου, επί του ουραγού Φωκά Αρχαίων Κλεωνών, στην απέλπιδα προσπάθεια του για παραμονή στην Α2 κατηγορία Κορινθίας. Καταιγιστικοί οι Ευρωστίνιοι σημείωσαν τέσσερα γκολ στο πρώτο μέρος του αγώνα με τέρματα που πέτυχαν οι Βλάχος, Κορδούλης, Τσιριμώκος και ο Βλάσης Κλουτσινιώτης. Στην επανάληψη ο Κλουτσινιώτης πέτυχε  το 2ο προσωπικό του τέρμα γράφωντας το τελικό 0 - 5 για την ομάδα της Δυτικής Κορινθίας.
Την ίδια ώρα  η Πρόοδος Αγίου Βασιλείου στη Κλένια επικρατούσε 2 - 1 επί του Σαρωνικού Γαλατακίου σε αγώνα με ένταση ιδίως στο τέλος του αγώνα όταν αποσοβήθηκε γενική σύρραξη με την επέμβαση των ψυχραιμότερων.Με το ίδιο σκορ πέρασε και ο Πανσολυγειακός από τον Σολομό
Στο Κιάτο η Θύελλα Κάτω Διμηνιού νίκησε με 4 - 2 την Δάφνη Πουλίτσας, ενώ στο Ζευγολατιό τα Ταρσινά '97 και ο Αετός Κρυονερίου μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις με σκορ 2 - 2.

Συνέχισε το "βιολί του", με νέα εξάρα ο πρωτοπόρος Ηρακλής Λεχαίου,  καθώς , χθες Σάββατο, στην Αρχαία Κόρινθο συνέτριψε με 6 -2 και την Περαχώρα, αυξάνοντας τη διαφορά στους + 10 από τον Ολυμπιακό Άσσου που έχασε, στο "Γιάννης Στέφας" με 2 - 1 από τον Ισθμιακό. Την ίδια ώρα στα Εξαμίλια η τοπική Δάφνη επιβλήθηκε με 2 - 0 επί του Άρη Αρχαίας Κορίνθου.