Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου 2013

“Άντεξε” στα Πηγάδια ο Εργοτέλης

Ο Εργοτέλης και μετά το 0-0 με την Ξάνθη διατήρησε το αήττητο μετά από 3 αγωνιστικές.

Οι Κρητικοί έφτασαν μια ανάσα από το να ανοίξουν το σκορ αλλά το σουτ στη κίνηση του Μπαντιμπανγκά σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Τσέμα στο 71΄.

Στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι πίεσαν για το γκολ αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να... ισοφαρίσουν τα δοκάρια με την κεφαλιά του Βάλλα στο 84ο λεπτό. Ο Εργοτέλης που παραμένει αήττητος μετά από 3 αγωνιστικές τελειώσε το ματς με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Πιτσου με δεύτερη κίτρινη κάρτα στις καθυστερήσεις.

Skoda Ξάνθη (Καραγεωργίου): Τσέμα, Μπέρτος (66' Μπαξεβανίδης), Γούτας, Βάλλας, Παΐτο, Ντε Γκούζμαν, Ντιέ, Μαρίν, Μάνταλος (77' Τριάδης), Μαρσελίνιο (58' Κάλβο), Σολάρι

Εργοτέλης (Πετράκης): Αθανασίου, Τζανακάκης, Σαρρής, Πίτσος, Ρέντζας (44' Γιοβάνοβιτς), Μπαντιμπανγκά (87' Μπουχαλάκης), Καρντόσο, Κοζορώνης, Χαντί, Μπαμ Μπαμ (70' Ρομάνο), Αναστασάκος