Σάββατο 25 Φεβρουαρίου 2023

Γ’ Εθνική: Διπλό η Ρόδος, στραβοπάτησε ο Πανιώνιος

Γ’ Εθνική: Στις νίκες με… τεσσάρα ο Πανιώνιος (4-1), ισόπαλοι Κερατσίνι και Εθνικός (0-0)

Η Ρόδος απέδρασε με διπλό από την Κω, κερδίζοντας τον ΑΟ Πυλίου με 1-0. Μάλιστα πήρε το τρίποντο στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, με γκολ που πέτυχε ο Σουλάι. Στο άλλο ματς του τέταρτου ομίλου, ο Πανιώνιος στραβοπάτησε και παραχώρησε «λευκή» ισοπαλία στον Παναργειακό.

Σε ένα ακόμη παιχνίδι στη Γ’ Εθνική ο Πανιώνιος εμφανίστηκε κατώτερος των περιστάσεων, δεν κατάφερε να κερδίσει ούτε τον Παναργειακό (0-0) και βλέπει την υπόθεση ανόδος να απομακρύνεται επικίνδυνα.

Οι κυανέρυθροι, στο ντεμπούτο του Παπαπαναγή στον πάγκο τους, δημιούργησαν κάποιες καλές ευκαιρίες, το γκολ δεν ήρθε ποτέ και γενικότερα δεν μπόρεσαν σε καμία περίπτωση να παίξουν κυρίαρχο και αποτελεσματικό ποδόσφαιρο.

Η απόσταση από την κορυφή μεγαλώνει και τα πράγματα πλέον -όσον αφορά την πρώτη θέση- δείχνουν να είναι μη αναστρέψιμα. Δυστυχώς ο Πανιώνιος δείχνει να μην μπορεί…