Κυριακή 22 Ιανουαρίου 2023

Φινάλε πρώτου γύρου στην Γ΄ Κορινθίας με νίκες των φιλοξενουμένων. - Ο Πανευρωστινιακός "πρωταθλητής Χειμώνα"

Με νίκες των φιλοξενουμένων στο πλαίσιο της 9ης  αγωνιστικής, τελείωσε σήμερα ο πρώτος γύρος στο πρωτάθλημα Γ΄ κατηγορίας Κορινθίας.

Ο πρωτοπόρος με το απόλυτο των βαθμών Πανευρωστινιακός συνέτριψε , εκτός έδρας , στο Βέλο  με 6 - 0την Δάφνη Πουλίτσας και κατέκτησε τον άτυπο τίτλο του «πρωταθλητή Χειμώνα", ενώ με νίκη με 2 - 0 πέρασε από το γήπεδο Πέτριου ο Αετός Κρυονερίου απέναντι στον Οφέλτη Αρχαίας Νεμέας. Στο γήπεδο Αγίου Βασιλείου ο Φωκάς Αρχαίων Κλεωνών έχασε με το βαρύ 0 – 5 από τον Βελλερεφώντα Αρχαίας Κορίνθου, την ίδια στιγμή που ο Αγιος Γεώργιος , στην Αρχαία Κόρινθο, έχασε απο τον ΑΟ Περαχώρας. Τέλος ρεπό είχε η Προοδευτική Περιγιλίου.-