Κυριακή 6 Φεβρουαρίου 2022

Super League 2: Πέρασε και από την Καβάλα η πρωτοπόρος Βέροια (0-2)!

Ούτε μισή ώρα δεν χρειάστηκε για να ...αρχειοθετήσει τη νίκη στο «Ανθή Καραγιάννη» της Καβάλας η Βέροια διαμορφώνοντας το τελικό 2-0 στο 25'

Η ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη, επικεφαλής του 1ου ομίλου της Super League 2 έριξε τους «αργοναύτες» στο καναβάτσο χάρη στα τέρματα του Μούργου στο 10ο λεπτό και του Φοφανά στο 25ο λεπτό και στη συνέχεια διαχειρίστηκε το ματς κρατώντας τη νίκη.

Η Καβάλα έφτασε πολύ κοντά στο να μειώσει στο σκορ στο 37ο λεπτό, ωστόσο ο Βελλίδης αρχικά απέκρουσε το πέναλτι του Καϊούμπι, ενώ στη συνέχεια του στέρησε το γκολ και στη δεύτερη προσπάθειά του.

ΚΑΒΑΛΑ (Νούρι): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Θωμαϊδης (40′ Μπάουμαν), Στίκας, Αρμάλας, Καραγιάννης (40′ Μουσίγια), Σπάσιτς, Έμπερτ, Καϊούμπι (65′ Γροσδάνης), Σαμπανίδης, Σταμένκοβιτς (85′ Οκάν).

ΒΕΡΟΙΑ (Δερμιτζάκης): Βελλίδης, Μουχάλης (81′ Δημόπουλος), Πεταυράκης, Σκόνδρας, Μαραγκός, Μπλέτσας, Γαβριηλίδης, Μούργος, Φοφανά (68′ Πόζογλου), Γιακουμάκης (90′ Καπνίδης), Πασάς (81′ Παπαχρήστος).

A’ ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο (5/2)
ΠΑΟΚ Β' - Απόλλων Λάρισας 3-0 (32' Χατζηστραβός, 67' Κούτσιας, 76’Πανίδης)
Ολυμπιακός Βόλου - Ολυμπιακός Β' 2-3 (34' Φιλίποβιτς, 60' Βερνάρδος-5' Μαρίνος, 32' Σουρλής, 65' Πινακάς)
Νίκη Βόλου - Πανσερραϊκός 1-0 (21' Τσουκαλάς)