Κυριακή 21 Φεβρουαρίου 2021

Νίκησε ο Βόλος 2 - 0 τον Απόλλωνα Σμύρνης

Βόλος - Απόλλων Σμύρνης 2-0: Τρίτωσε το... καλό (εντός έδρας) για τους Βολιώτες

Μ’ ένα γκολ ανά ημίχρονο ο Βόλος επικράτησε με 2-0 του Απόλλωνα Σμύρνης στο Πανθεσσαλικό κι όχι μόνο ζευγάρωσε τις επιτυχίες του στο πρωτάθλημα, αλλά ξανακέρδισε εντός έδρας για δεύτερη φορά το 2021 και τρίτη στην σεζόν!

Η τρίτη εντός έδρας επιτυχία της ομάδας της Μαγνησίας, την τρέχουσα σεζόν, ήρθε με ένα γκολ ανα ημίχρονο και σηματοδότησε το δεύτερο διαδοχικό τρίποντο του, ανώτερου, συγκροτήματος του Άνχελ Λόπεθ, αφού προερχόταν από το «διπλό» στο Ηράκλειο με τον ΟΦΗ.

Το σκορ άνοιξε ο Δουβίκας με πέναλτι (34’), που καταλογίστηκε για μαρκάρισμα του Μπαξεβανίδη στον Μπαρτόλο, ενώ το 2-0 πέτυχε ο Ριένστρα (52’) με τη βοήθεια της κόντρας.

Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου, παρότι εξπέρ στα …διπλά δεν κατάφερε ν’ αντιδράσει γνωρίζοντας δεύτερη σερί ήττα (μετά από εκείνη εντός έδρας με την Λαμία) και μάλιστα δίχως σκορ.

ΒΟΛΟΣ (Άνχελ Λόπεθ): Κλέιμαν – Ριένστρα, Φεράρι, Γκρίλο, Μήτογλου - Τσοκάνης, Νίνης (64’ Τέκιο) – Μαρτίνες (46’ Μπαριέντος), Μπαρτόλο (86’ Σάντσες), Περέα (57’ Ρενάτο Σάντος) - Δουβίκας

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιώργος Παράσχος): Βέρχουλστ - Ντομίμινγκες, Λισγάρας, Μπρούτσιτς (46’ Ντάουντα) –Μπαξεβανίδης (72’ Κάλισιρ), Χουχούμης, , Κολ, Φατιόν (59’ Λαγός), -Τσιλούλης (72’ Μουνιέ), Μπεντινέλι – Ιωαννίδης (59’ Φερνάντεθ).