Πέμπτη 22 Οκτωβρίου 2020

Μεγάλη νίκη με ανατροπή για την Γρανάδα στην Ολλανδία (2-1)

Με τον ιδανικό τρόπο άρχισε τον όμιλο του Europa League η Γρανάδα! Όχι μόνο πήρε το «διπλό» στο Φίλιπς Στάντιον, επικρατώντας 2-1 της Αϊντχόφεν, αλλά τα κατάφερε με ανατροπή του εις βάρος της 1-0 από το πρώτο ημίχρονο.

Η Αϊντχόφεν προηγήθηκε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με τον Γκέτζε. Ωστόσο, το χρονικό σημείο αντί να προκαλέσει ψυχρολουσία στη Γρανάδα, την πείσμωσε.

Αρχικά ο Μολίνα ήταν αυτός ο οποίος ισοφάρισε στο 57’. Μετά από εννιά λεπτά, ο Μάχις σκόραρε, διαμορφώνοντας το τελικό 1-2!

Με αυτό το αποτέλεσμα, η Γρανάδα καταλαμβάνει την πρώτη θέση του ομίλου με 3 βαθμούς, αφήνοντας δεύτερους τους ΠΑΟΚ και Ομόνοια που έχουν 1. Τέταρτη και στο «μηδέν» είναι η Αϊντχόφεν.