Κυριακή 24 Απριλίου 2016

Η Δόξα Μεγαλόπολης πρωταθλήτρια στην Α΄ Αρκαδίας, επικράτησε σε μπαράζ 3 - 1 επί του Πανθυρεατικού Άστρους

Η  Δόξα Μεγαλόπολης είναι από χθες το απόγευμα πρωταθλήτρια στην Α΄ Αρκαδίας, καθώς σε αγώνα μπαράζ που διεξήχθη στο "ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ" της Τρίπολης παρουσία 2000 και πλέον φιλάθλων επικράτησε με σκορ 3 -1 επί  του  Πανθυρεατικού Άστρους !

Η Δόξα πήρε προβάδισμα με γκολ του  Νίκου Λυμπερόπουλου από τα αποδυτήρια. Στο 60ο λεπτό ο ίδιος παίκτης κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του από τον Καπράνο που  αποβλήθηκε, και από τα έντεκα βήματα έγραψε το 0 - 2.. Στο 89ο λεπτό η ομάδα του Άστρους με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Σακελλαράκης  μείωσε σε 1 - 2, και στο 90+ ο Πέππας έγραψε το τελικό 1 - 3, ενώ η ομάδα του Άστρους ολοκλήρωσε τον αγώνα με εννιά "9" παίκτες, καθώς πήραν την άγουσα για τα αποδυτήρια οι Καπράνος με απευθείας κόκκινη και Αδάμης με 2η κίτρινη κάρτα.!
 ΠΑΝΘΥΡΕΑΤΙΚΟΣ ΑΣΤΡΟΥΣ: Σακελλαρίου, Μπάρλας Β, Μπάρλας Γ., Σακελλαράκης, Αδάμης, Καπράνος, Σέχου, Χαρμπαλής, Μπάρλας Κ., Τακλής, Αγγελόπουλος. Έπαιξαν και οι: Σαβούρδος, Αρφάνης, Κοδέλας
ΔΟΞΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ: Δημητρέλης, Αθανασιάδης, Παναγιωτόπουλος, Γιαννακούλιας, Πέπα, Αντώνακας, Δρόσος, Κατσαρός, Νάνος, Ν. Λυμπερόπουλος, Δ. Λυμπερόπουλος Έπαιξαν και οι: Κοσκολός, Μοσχίδης, Τζιανής