Σάββατο 21 Νοεμβρίου 2015

Σημαντική νίκη για τον Αστέρα Τρίπολης 1 - 0 τον Ατρόμητο

Ήταν... Πασάς στα Γιάννενα, σημαντική νίκη και για τον Αστέρα
 Σπουδαία νίκη με την οποία παραμένει στα «υψηλά πτώματα» της Super League πέτυχε σήμερα ο Αστέρας Τρίπολης, καθώς στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής, επικράτησε 1-0 του Ατρομήτου (σ.σ. που διατηρείται στις τελευταίες θέσεις), χάρη στο γκολ του Φερνάντες στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης.

Με σκόρερ τον Μιχάλη Μανιά (7΄, 79΄), ο ΠΑΣ νίκησε 2-1 στα Γιάννινα την Καλλονή για την 11η αγωνιστική της Super League. Οι φιλοξενούμενοι, που στο 83΄ έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ουκά με 2η κίτρινη κάρτα, ισοφάρισαν προσωρινά στο 64΄ με τον Μπαργκάν.

Από εκεί και πέρα την Κυριακή, δύσκολη αποστολή θα έχει η ΑΕΚ με τον Πανθρακικό στην Κομοτηνή, ενώ ο ΠΑΟΚ είναι το λογικό φαβορί με τον Παναιτωλικό στην Τούμπα.

Σημαντικό είναι και το ματς στη Ξάνθη, με την τοπική ομάδα να υποδέχεται τον Πανιώνιο.

Η Σούπερ λίγκα θα τιμήσει τα θύματα και τους τραυματίες της τρομοκρατικής επίθεσης στο Παρίσι και ανακοίνωσε πως θα τηρηθεί ενός λεπτού σιγή σε όλα τα γήπεδα της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.