Κυριακή 4 Οκτωβρίου 2015

Παναρκαδικός & Καλαμάτα στο ρετιρέ του 3ου ομίλου, Το Λουτρακι 2 - 2 στη Μανωλάδα

Η ατυχία και ένα κακό διαιτητικό τρίο στέρησαν τη νίκη από το Λουτράκι που έφυγε με  ισοπαλία (2-2) από την Νέα Μανωλάδα, με τους γηπεδούχους να σκοράρουν στις καθυστερήσεις, 0-1 στο 2ο λεπτό . Κωβαίος, 31ο λεπτό . Οι γηπεδούχοι ισοφαρίζουν με πέναλτι του Μελετίδη. 1-1, 59ο λεπτό . Δοκάρι ο Αποστολάκης, 75...1-2 Μαγγος με κεφαλιά, 82.....2-2 οι γηπεδούχοι με τον Σωτηρόπουλο Η Καλαμάτα πήρε εύκολη νίκη και αυτή με 3-0 επί του Ηρακλή Ψαχνών πριν λίγο στο γήπεδο του Μεσσηνιακού και μαζί με τον Παναρκαδικό που επίσης νίκησε, με 2-0 νωρίτερα στην Τρίπολη στο ΑΟ Λεβάντε, μοιράζονται ήδη την κορυφή του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, μετά από τις δύο πρώτες αγωνιστικές.
Μεγάλη  νίκη για την ΑΕ Σπάρτης μέσα στην Καλλονή επί του Αιολικού με 0-1 (δύο ματς, δύο… ήττες έως τώρα ο Αιολικός).
Ο Βύζαντας μεγάλο τρίποντο στα Μέγαρα επί του Παναργειακού με 3-2, Κανάρης και Χαλκίδα 0-0 στην Χίο  και η Βάρδα επίσης «Χ» (2-2) στην έδρα της με την Ερμιονίδα…
Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής, η βαθμολογία και η…. επόμενη αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής έχουν πλέον ως εξής: