Τετάρτη 9 Οκτωβρίου 2024

ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΕΡΒΕΝΙΟΥ: Ήττα παρά την πολύ καλή εμφάνιση στα Αθίκια. Ολοκλήρωσε τον αγώνα με 9 παίκτες.

Ο Αστέρας Δερβενίου ηττήθηκε με 2-0 στα Αθίκια από τον τοπικό Τενεάτη παρότι υπερτερούσε των γηπεδούχων στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα.
Στο Α’ ημίχρονο έφτασε κοντά στο γκολ από ευκαιρίες των Τσεκούρα, Πανάγου Αν. και Βυζά
Στο Β΄ημίχρονο απείλησαν οι Παναγού Αν., Κωστούρος και Ψαρρός. Στο 85’ σε μια άτυχη στιγμή και ενώ είχαμε την πρωτοβουλία των κινήσεων οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι που το μετουσίωσαν σε γκολ. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν και δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού.
Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ολοκλήρωσε τον αγώνα με 9 παίχτες λόγω των αποβολών Μεγαρίτη (2η κίτρινη) και Λέκα. Πέραν της ήττας, η ομάδα μας «φορτώθηκε» και με 4 κίτρινες κάρτες.
⚽ΑΣΤΕΡΑΣ: Βίλλιος, Νικολακόπουλος(80΄Πρέζας), Ψαρρός, Παπαδάκης (24΄Τάφα λ.τρ.), Πανάγου Θ., Μεγαρίτης, Τζαβάρας, Κωστούρος, Τσεκούρας (60' Λέκα), Βυζάς, Πανάγου Α.
◼️Στην αρχή της αναμέτρησης τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των θυμάτων της πυρκαγιάς στη Δυτική Κορινθία σύμφωνα με απόφαση της ΕΠΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
🙏Χορηγός του αγώνα ήταν το κατάστημα του κου ΚΛΟΥΤΣΙΝΙΩΤΗ ΝΙΚΟΥ (ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ)
🤝Ευχαριστούμε την ομάδα του Τενετάτη Αθικίων για την άψογη φιλοξενία.
📌Επόμενη αγωνιστική με τον Ολυμπιακό Λουτρακίου εντός έδρας το Σάββατο 12/10 στις 4:00μμ