Σάββατο 2 Οκτωβρίου 2021

Στην κορυφή με… μυθικό Μπακασέτα η Τράμπζονσπορ - «Ντου» από οπαδό της Καϊσέρισπορ στον κορίνθιο άσσο.

«Ντου» από οπαδό της Καϊσέρισπορ στον Μπακασέτα

Τι κάνεις ρε Μπακασέτα! Με μία απίθανη εμφάνιση του Τάσου Μπακασέτα, η Τραμπζονσπόρ κατάφερε να επικρατήσει με 2-1 της Κάιζερσπορ, σκαρφαλώνοντας στην κορυφή του τουρκικού πρωταθλήματος.

Μυθική εμφάνιση από τον Έλληνα μεσοεπιθετικό, που σκόραρε και τα δύο γκολ της ομάδας του, στο 12ο λεπτό, ενώ στο 60’ πέτυχε και δεύτερο προσωπικό τέρμα με πέναλτι, και έδειξε για άλλη μία φορά πως είναι ένας από τους ποιοτικότερους ποδοσφαιριστές που έχει το πρωτάθλημα της Τουρκίας.

Θύμα λεκτικής επίθεσης από οπαδό της Καϊσέρισπορ έπεσε ο Τάσος Μπακασέτας! Στο 44ο λεπτό του αγώνα με την Τραμπζονσπόρ, ένας… αγριεμένος οπαδός των γηπεδούχων πλησίασε τον Έλληνα διεθνή και άρχισε να τον βρίζει. Η κατάσταση ωστόσο δεν ξέφυγε, με την ασφάλεια του γηπέδου να απομακρύνει τον οπαδό και το ματς να συνεχίζεται.