Σάββατο 7 Μαρτίου 2020

Football League: Προς SL2 τα Τρίκαλα, νίκη-ανάσα για Αιγάλεω, ισοπαλία στη Ρόδο

Football League: Προς  SL2 τα Τρίκαλα, νίκη-ανάσα για Αιγάλεω, ισοπαλία στη Ρόδο (βαθμολογία)
Τα Τρίκαλα νίκησαν 1-0 εκτός έδρας την Ιεράπετρα με γκολ του Τσίπρα στο 76ο λεπτό και του χρόνου θα αγωνίζονται στην Super League 2.
Ισόπαλοι 2-2 αναδείχθηκαν στη Ρόδο, Ιάλυσος και Ασπρόπυργος, με τους γηπεδούχους να απαντούν δύο φορές στην ομάδα του Γιώργου Βαζάκα! Και τα 4 γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 48' ο Φράγκος έκανε το 0-1, αλλά στο 68' ο Ρεκλείτης ισοφάρισε με πέναλτι. Στο 78' ο Πολέτο έκανε το 1-2, αλλά στο 89' ο Μακρυδημήτρης, μόνος απέναντι στον Κολοβούρη, διαμόρφωσε το τελικό 2-2.
Νίκη ανάσα για το Αιγάλεω. Το Σίτι νίκησε 1-0 τον Θεσπρωτό με γκολ του Μαχαίρα από το 44ο λεπτό και έκανε αποφασιστικό βήμα να αποφύγει τον υποβιβασμό.