Κυριακή 27 Ιανουαρίου 2019

Football League: O Ηρακλής με δύο "ροπαλιές" πήρε το αήττητο του Βόλου

Με δυο μεγάλα παιχνίδια άνοιξε το Σάββατο η αυλαία της 14ης αγωνιστικής της Football League.
Την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε ο Βόλος που ηττήθηκε από τον Ηρακλή με 2-0.
Ο Γηραιός ήταν καλύτερος από τους γηπεδούχους και άνοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτο ημιχρόνου (45+) χάρη με σουτ του Γκι Νιαμπούγιου.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι κυανόλευκοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και έκαναν δύο τα τέρματα τους με τον Περόνε να εκμεταλλεύεται το λάθος του Δημόπουλου και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα στο 69' με ψηλοκρεμαστό σουτ.
ΒΟΛΟΣ ΝΠΣ (Χουάν Φεράντο): Καραγκιολίδης, Ντεντάνκης (70' Κορέλα), Γκαλίτσιος, Δημόπουλος, Ουνγιαλίδης, Καμπαγιέρο, Πίτου Γκαρσία, Λούκας, Πέντα (60' Πίσπας), Κότο, Μάντζης.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Μανουέλ Ρόκα): Βοσνιάδης, Κουτρομάνος, Γιαννίτσης, Μουνιόθ, Βιτλής, Ζιαμπάρης, Καζναφέρης, Περόνε (79' Στάμου), Κωστούλας, Ντούνης (46' Ορφανίδης), Νιαμπούγιου (55' Κλέιτον).

Στα Χανιά ο  Πλατανιάς και ο Απόλλων Λάρισας έμειναν στο στείρο 0 - 0.
Πλατανιάς (Τάτσης): Γκοτ, Τσαμούρης, Κόρτσταμ, Ρούσσακης, Στ. Ποζατζίδης, Ουές, Τσακμάκης (61′ Παπανικολάου), Καραγκούνης, Μάικιτς (78′ Λάζιτς), Νίλι, Μπιανκόνι.
Απόλλων Λάρισας (Τροΐζι): Μαντζάρης, Σκούπρα, Κουρτεσιώτης, Σουλιώτης, Καρατάσιος, Χατζής, Λίταινας (90+1′ Γκουντρουμπής), Λούκας Ράμος, Τασιουλής (90+3′ Μπιμάι), Πολέτο (69′ λ.τ Καμπέρης), Λουκάο.