Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

Λαμία - Αστέρας Τρίπολης 0-0: Άντεξε και παρέμεινε αήττητη

Για έβδομη σερί αγωνιστική η Λαμία του Μάκη Χάβου παρέμεινε αήττητη.
Τι κι αν έπαιζε από το 30’ της αναμέτρησης με 10 παίκτες (αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Βάντερσον), κατάφερε να κρατήσει το μηδέν και να πάρει το βαθμό κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης.
Οι Αρκάδες από την πλευρά τους, πίεσαν στην επανάληψη, απείλησαν αλλά όποτε βρέθηκαν κοντά στο 0-1, ο Μελίσσας ήταν εκεί που έπρεπε. Οι γηπεδούχοι πέντε λεπτά μετά την αποβολή του Βάντερσον λίγο έλειψε να πάρουν και προβάδισμα στο σκορ αλλά το γυριστό του Δημούτσου σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι.
Οι Αρκάδες διαμαρτύρονται σωστά για το πέναλτι (χέρι του Επστάιν) που δεν τους δόθηκε στο 78ο λεπτό της αναμέτρησης.

Λαμία (Χάβος): Μελίσσας, Βασιλαντωνόπουλος, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Βάντερσον, Σκόνδρας (80' Οσμάν), Δημούτσος, Καραμάνος (46' Ρόμανιτς), Μπερτόλιο (82' Ασίγκμπα), Επστάιν, Μπαράλες.
Αστέρας Τρίπολης (Παντελίδης): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας (85' Ρόλε), Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Άνχελ (46' Τσιλιανίδης), Ιγκλέσιας (73' Δουβίκας), Μουνάφο, Καλτσάς, Τόνσο, Κυριακόπουλος, Μανιάς.
Να σημειωθεί ότι στο 93ο λεπτό αποβλήθηκε για τον Αστέρα Τρίπολης και ο Πασαλίδης.