Κυριακή 12 Μαρτίου 2017

Νίκησε το Ζυγολατιό τον Αστέρα Αμαλιάδας - Έχασε το Λουτράκι με ανατροπή στη Βάρδα

Αποτέλεσμα εικόνας για αολ λουτρακιου
Στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής στο  πρωτάθλημα του 3ου ομίλου της Γ΄Εθνικής.
Η πρωτοπόρος του ομίλου Παναχαϊκή επικράτησε με 3 - 0 του Τσικλητήρα Πύλου με τέρματα που σημείωσαν Σιαλμάς στο50' , ο Φωτάκης στο 58' και ο Ελευθεριάδης στο 75'.

Στη Βάρδα ο ΑΟ Λουτρακίου πήρε προβάδισμα στο 32΄ με πέναλτι του Διαμάντη όμως ο τοπικός ΠΑΟ  κατάφερε στην επανάληψη με τέρματα του Κοκκίνη στο 64' και του Σαμπανέι  στο 71' να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ και να πάρει τελικά με σκορ 2 - 1
Στο Ζευγολατιό ο ΑΟΖ νίκησε 1 - 0 τον Αστέρα Αμαλιάδας και αναπτέρωσε τις ελπίδες του για παραμονή στην κατηγορία

Με νίκη έφυγε από τη Θήβα ο Αιολικός όπου με τέρματα 3 - 0 ένα του Κεσίδη στο 41 και δύο του Μουδούρογλου (72'-88' ) επικράτησε της τοπικής ομάδας
Στη Χαλκίδα η Ένωση Ερμιονίδας προηγήθηκε στο 35' με τον Παπαϊωάννου όμως η τοπική ομάδα με τέρματα των Ανέστη στο 41΄, Εμέκα στο 59΄και Βεζυρτζόγλου στο 66΄ανέτρεψε το σε βάρος της αποτέλεσμα και πήρε την νίκη  με σκορ 3 - 1.
Στον Ταύρο ο Παναργειακός μέσα σε 4 λεπτά με τέρματα στο 39΄του Καλογέρη και του Παπουτση νίκησε 2 - 1 τον Φωστήρα που από το 5'  ειχε πάρει προβάδισμα με τον Κρόλ.
Στη Μεγαλόπολη, η Δάφνη με τέρματα  του
Παναγιωτίδη στο 54
' και του
Πέπα στο
77'  νίκησε 2 - 0,
στο αρκαδικό ντέρμπι
τον  Παναρκαδικό και ελπίζει στην παραμονή της στην κατηγορία. Τέλος ρεπό είχ η Αχαϊκή.