Τετάρτη 1 Μαρτίου 2017

Η Κορινθος 2006 πέρασε στο τελικό του Κυπέλλου Κορινθίας 2 – 1 τον ΠΑΣ Κόρινθο

Φωτογραφία του Εφημερίδα Αυριανη Κορινθιας.
Η Κορινθος 2006  πέρασε στο  τελικό του Κυπέλλου Κορινθίας καθώς επικράτησε με   2 – 1 επι του ΠΑΣ Κόρινθος
Η ο6 άνοιξε στο 5΄ το σκορ με ευστοχο κτύπημα πέναλτι του Γαλά που κέρδισαν οι γηπεδούχοι σε μαρκάρισμά του Πασσαλίδη.
Στο 22΄ο Βλάσσης ζευγάρωσε τα τέρματα της ΄06  , ενώ εννέα λεπτά αργότερο στο 31΄ ο Χίσο με ευστοχο πέναλτι  που κέρδισε ο ίδιος,μειώνει για τον ΠΑΣ σε 2 -1
Στο 67΄η Κόρινθος ΄06  μένει με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Μαζιώτη με 2η κίτρινη κάρτα, μετά το άτσαλο μαρκάρισμά του επί του Καλογερή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ 2006: Χανδρινός, Ροθώνης, Φίλης,Πασαλίδης (85΄Σιδέρης), Πετκοφ (69΄Αμπαδιωτάκης Κ), Μαυρέλης Δ., Καζάλοφ, , Μαζιώτης , Γάλας,  , Δημητριάδης (90΄Γκολέμης),. Βλάσσης

ΠΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ: Αθανασόπουλος, Φλεβάρης, Οικονόμου (69΄ Θανασάη) Χριστόπουλος, Σγούρος, Λουκάς ( 74΄ Κίτσιος) , Καλογέρης (90’ Τουμπαρίδης), Ράπτης, , Κούσης, Χίσο Μούσα

Στα Αθίκια ο άλλος ημιτελικός του Κυπέλλου ανάμεσα στον Τενέάτη και τον Ηρακλή Ξυλοκάστρου βρίσκεται στη παράταση καθώς ο κανονικός αγώνας ελήξε ισόπαλος χωρίς σκορ