Κυριακή 6 Νοεμβρίου 2016

Χιτσκοκτική νίκη η Παναχαϊκή νίκησε με ανατροπή τον ΑΟ Λουτρακίου στο 100 !!!

%ce%b1%ce%b3%cf%85%ce%b9%ce%b1-%cf%86%ce%b1%cf%83%ce%b7
Αγχωτική νίκη στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής στον 3ο όμιλο, πέτυχε στην Πάτρα η πρωτοπόρος Παναχαϊκή , καθώς στο γήπεδο Αγυιάς , χρειάστηκε 100 λεπτά για να υποτάξει με σκορ 2 - 1 τον ΑΟ Λουτρακίου.
Η ομάδα του Λουτρακίου , που μπορούσε να φύγει νικήτρια από την Πάτρα καθώς στο 14΄ της ακυρώθηκε τέρμα του Μάγγου, πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 69΄ με τον Αποστολάκη , που μπήκε στον αγώνα στο 35΄ στην θέση του τραυματισθέντα Γούλα. Η κάθε επιθετική προσπάθεια της Παναχαϊκή ήταν ατελής καθώς βρέθηκε σε καλή μέρα ο γκολκηπερ των Λουτρακιωτών Διαμάντης που κράτησε απαραβίαστη την εστία του έως το 79΄ όταν ο Σιαλμάς μετά από μπαλιά του Φωτάκη ισοφάρισε με πλασέ. Στο 85' ο αγώνας διακόπηκε για 6 λεπτά όπου τραυματίστηκε  ο Αποστολάκης και τη θέση του πήρε ο Μαυρέλης . Ακριβώς στο 100! ο Κόκκος σημείωσε το νικήτήριο τέρμα γιά την Παναχαική.
Παναχαϊκή(Οφρυδόπουλος): Βρονταράς, Βλάχος, Λαμπρόπουλος, Γκίνο, Μακρυδημήτρης, Λουμπαρδέας, Ελευθεριάδης ( 73΄ Πιτταράς), Φωτάκης,Μαστραντωνάκης ( 66′ Μωραίτης) , Πολυχρόνης ( 56΄Κωνσταντινίδης), Σιαλμάς
Λουτράκι (Μεσολόγγης): Διαμαντής, Παναγόπουλος ( 70′ Τσώκος), Παπαναστασίου, Σιώκος, Μπριλάκης, Νικολάου, Γούλας ( 35΄ λ. τρ. Απόστολάκης - 87' λ τρ. Μαυρέλης), Μάγγος, Κωβαίος, Ζέρβος, Τσιώλης
Με την νίκη της αυτή η Παναχαϊκή ξέφυγε στο +6 καθώς ο Παναρκαδικός , στο ντέρμπι της ημέρας, έχασε στη Βάρδα, με 1 - 0 από τον τοπικό Παμβουπρασιακό που τον προσπέρασε στη 2η θέση. Και οι δύο ομάδες τελείωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες
Στον Ταύρο ο Φωστήρας έχασε  1 - 2 από τον Αιολικό Μυτιλήνης ενώ η Ένωση Ερμιονίδας νίκησε με 2 - 1 τον Τσικλητήρα Πύλου.
Στη Χαλκίδα η τοπική ομάδα νίκησε με 2 - 0 τον Παναργειακός, σκορ με το οποίο επικράτησαν, στη Θήβα η τοπική ομάδα επί της την Αχαϊκής και στη Μεγαλόπολη η Δόξα επί  του Αστέρα Αμαλιάδας. Τέλος ρεπό είχε ο ΑΟ Ζευγολατιού.