Τετάρτη 30 Μαρτίου 2016

Ο ΑΟ ΖΕΥΓΟΛΑΤΙΟΥ ΑΦΗΣΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΗ ΖΑΚΥΝΘΟ ΕΧΑΣΕ 3-2 ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΑΡΙ

1Με δύο...πρόσωπα οι ''κανονιέρηδες'' της Βόχας , άφησαν μια δικιά τους πρόκριση στη Ζάκυνθο! Το συγκρότημα του Γιάννη Δουβίκα , αν και ξεκίνησε καλά τον αγώνα στο πρώτο τέταρτο με ευκαιρία του Χατζησωφρονίου , πλήρωσαν τα αμυντικά λάθη τους με τους γηπεδούχους να βρίσκονται μπροστά στο σκορ με 3-0 ! στο 35΄...
Ο Ματαράγκας στο 18΄ και 25΄με δύο πλασέ και ο Μαλαφούρης με σουτ ύστερα από σύγχυση στην άμυνα του ΑΟΖ , έκαναν τους πάντες να πιστέψουν ότι το ματς τέλειωσε από το πρώτο ημίχρονο...
Ομως οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη..

Δύο αλλαγές από την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και μια τρίτη στο 75΄ και σωρεία ευκαιριών για τον ΑΟΖ, ενώ και μια αμφισβητούμενη φάση κατά την οποία οι παίκτες του ΑΟΖ ζήτησαν έντονα πέναλτι σε πέσιμο του Χατζησωφρονίου και δύο γκολ , μαρτυρούν ότι αν υπήρχε κι άλλος χρόνος ,θα είχαμε άλλο σκορ στη Ζάκυνθο.
Στο  51΄ο Μυργιώτης με ωραία κεφαλιά,μείωσε σε 3 - 1 ενώ δύο λεπτά αργότερα στο 53΄ η μεγάλη φάση σε απευθείας φάουλ του ίδιου με τη μπάλα να βρίσκει το δοκάρι με τη βοήθεια του Χαρακτινού που αργότερα αντικαταστάθηκε (Ποταμίτης). Στο  54΄οριζόντιο δοκάρι για τους γηπεδούχους σε σουτ του Ματαράγκα, ενώ  στο 78΄ μεγάλη φάση με το ανάποδο ψαλίδι του Μαλαχάτη και τον Ποταμίτη να αποκρούει, στο 84΄ τετ α τετ του Γκολέμη , νέα απόκρουση του Ποταμίτη!
Το τελικό 3-2 από τον Γκολέμη στο 95΄
Τώρα ο ΑΟΖ επικεντρώνεται στο Πρωτάθλημα με αντίπαλο το Σάββατο τον Ολυμπιακό Λουτρακίου ,ένα ματς που θα έχετε την ευκαιρία να ακούσετε ζωντανά αποκλειστικά ραδιοφωνικά από τον σταθμό σας, το GREEKRADIO WEB CHANNEL και τους Δυτικούς Κορινθιακούς Ορίζοντες που για δεύτερη ποδοσφαιρική σεζόν μεταδίδουν ζωντανά από τα γήπεδα της Κορινθίας και όχι μόνο...
ΑΟ ΚΑΤΑΣΤΑΡΙΟΥ (Αγγελάκης Δήμος) Χαρακτινός(63΄Ποταμίτης), Κουσίδης, Χριστοδουλόπουλος. Λιβέρης, Κουτσουπιάς, Κομιώτης(76΄Διαμαντής), Αρκαδιανός. Κωστάκης, Μαλαφούρης, Ματαράγκας, Δρόσσος.
ΑΟ Ζευγολατιού: (Δουβίκας Γιάννης) Μητσόπουλος, Παινέσης(46΄Χουσελάς), Γκαρμίρης, Βελέντζας Κ., Μαλαχάτης, Χατζησοφρωνίου, Καραϊνδρος, Χρυσαφίδης, Ζάρκος(46΄Γκολέμης), Μυλιώτης, Βελέντζας(75΄Κλαδάκης).