Δευτέρα 2 Νοεμβρίου 2015

Ο Άρης Βοχαϊκού πέρασε 2 - 5 από τα Ροζενά

Με Θεοδωρόπουλο τη νίκη ο ΑΟ ΡομάΜε το απόλυτο στη βαθμολογία συνεχίζει  τον καλπασμό του ο πρωτοπόρος της Γ2  κατηγορίας Κορινθίας,  Άρης Βοχαϊκού καθώς σημείωσε την 3η  σερι νίκη του στο πρωτάθλημα. Χθες πέρασε νικηφόρα από τα Ροζενά  επικρατώντας  2-5 επί του Πανευρωστινιακού.
Οι Βοχαϊτες  πήραν προβάδισμα στο σκορ με τρια γκολ τον Πρίφτη, και ένα γκολ του Δελή
Οι παίκτες της Ευρωστίνης κατάφεραν να μειώσουν σε 1-4 με αυτογκόλ του Μπάρτζη μετά από γέμισμα του Μελισσαρόπουλου , πριν το τέλος του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη, ο Πανευρωστινιακός μπήκε δυνατά, έφτασε στο 2-4 με τον Χριστόπουλο και το
το τελικό 2-5 σημείωσε ο Καλλίρης για την ομάδα του Βοχαϊκού.
Εκτός από τη "βροχή " των τερμάτων είχαμε και τρεις αποβολές παικτων καθως αποβληθηκαν ο Κατούφας (2η κίτρινη)  και ο Γεστένγια (απευθείας κόκκινη) από τον Πανευρωστινιακό και ο Δήμας (απευθείας κόκκινη) από τους φιλοξενούμενους.
Η διοίκηση του Άρη Βοχαϊκού με ανακοίνωσή της, ευχαριστεί θερμά την ομάδα

του ΓΑΣ Πανευρωστινιακού για την άψογη φιλοξενία.

Τους ευχαριστούμε και επιφυλασσόμεθα για τον δεύτερο γύρο"

Νικηφόρες έξόδους πραγματοποίησαν οι Νέοι Στιμάγκας με σκορ 4 - 3 στη Λαύκα και η Λυκοποριά στο Ζευγολατιό με 1 - 0  επί του Απέσσα Χαλκίου, ενώ σε ενδιαφέρουσα αναμέτρηση ο Αίας Κορίνθου επικράτησε με 1 - 0 επί του Ασπρόκαμπου. Εκτός έδρας νίκη σημείωσε ο Παμφενεατικός με 2 - 0 επί του Φωκά , εν,ω ο Αετός Κρυονερίου νίκησε με 2 -  1 τον ΑΟ. Λεχαίου

-2

Στον Γ1 όμιλο στο ντέρμπι ανάμεσα στους πρωτοπόρους ΑΟ Ρομά και Αστέρα Κορίνθου νικητής με σκορ 1 - 0 αναδείχθηκε ο πρώτος, ενώ ο έτερος των πρωτοπόρων ΑΠΣ Αγιάννης  πήρε στα "χαρτιά" τον αγώνα με τον Αίαντα Αγιονορίου