Κυριακή 10 Μαΐου 2015

Ο Σαρωνικός "έπνιξε" 1 - 5 τον Σολομό και έμεινε στην Α2 κατηγορία . 2 γκολ ο Γιαννούλης, χα τρικ ο Νομικός

Στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας ο Σαρωνικός Γαλατακίου με την εκτός έδρας μεγάλη νίκη του με 1 - 5 επί του καταδικασμένου με υποβιβασμό Α.Ο Σολομού και σφράγισε  την παραμονή του στην κατηγορία , σε αντίθεση με την Περαχώρα που υπέστη βαριά ήττα ,  χθες , στο Ζευγολατιό από την ομάδα των Ταρσινών.
Ο αγώνας στο γήπεδο του Σολομού είχε πολύ ένταση. Ο Σαρωνικός πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 44' με κεφαλιά του Γιαννούλη μετά από κόρνερ του Χριστόπουλου.
Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 52΄ ο Γιουσουφαι για λογαριασμό του Σολομού σημάδεψε το δοκάρι του Μαγνήσαλη. Στο 59΄ και πάλι με κεφαλιά ο Γιαννούλης ζευγάρωσε τα τέρματα του σημειώνοντας το 0 - 2 για την ομάδα του Σαρωνικού. Τέσσερα λεπτά αργότερα, στο 63΄, ο Φώτης Μπέκος με προβολή μείωσε σε 1 - 2 για τους γηπεδούχους. Στο 71΄ ο Νομικός με αριστερό σουτ κατακεραύνωσε την εστία του ανήμπορου να αντιδράσει Μαρδίκη , σημειώνοντας το 1 - 3 για τον Σαρωνικό. Ο ίδιος στο 79΄ σε τετ α τετ είχε δοκάρι ενώ με γκολ στο 85΄ και στο 90΄ με πλασέ , πέτυχε χα τρικ ανεβάζοντας στο σκορ στο τελικό 1 - 5 γιο τον Σαρωνικό.