Κυριακή 24 Νοεμβρίου 2013

"Χόρταστική" πεντάρα στο Ξυλόκαστρο

5αρα για τον Ηρακλή Ξυλοκάστρου
Με εντυπωσιακό τρόπο συνέχισε τις εμφανίσεις του ο Ηρακλής Ξυλοκάστρου, καθώς συνέτριψε με 5-2 την Αναγέννηση Κιάτου.
Οι παίκτες του Θανάση Παπασημάκη  προηγήθηκαν με τον Κρισάφι, για να φτάσουν και στο 2-0 με τέρμα του Κώστα Βελέντζα, σκορ που έμεινε ως το τέλος του ημιχρόνου.
Με την έναρξη της επανάληψης όμως η Αναγέννηση με τον Κόλλια μείωσε σε 2 -1 , δίνοντας νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση. Ο Ηρακλής πήρε την πρωτοβουλία του αγώνα με τον Δεδάκη να πετυχαίνει δύο τέρματα ( το πρώτο με φοβερό σουτ) ανεβάζοντας το σκορ στο 4 - 1 τελειώνοντας ουσιαστικά και το ματς.
 Ο Παπαδόπουλος ανέβασε το σκορ στο 5-1, για να διαμορφώσει το τελικό 5-2 ο Παγώνης (88’) με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ: Ρουμελιώτης, Βελέντζας Κ., Παναγουλόπουλος, Πολυδωρόπουλος, Ραπουσάι, Δεδάκης, Παπαδόπουλος, Τακουμάκης, Σαμανίδης, Αλούσι, Κρισάφι Έπαιξαν και οι: Καλύβας, Κουρούμαλης, Τσοκαρης
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΙΑΤΟΥ: Καραγκούνης, Μαξούτης (46’ Μουζάκης), Πετούμενος, Δουβής, Δάνης, Ψυχογιός (75’ Μακάρωφ), Βασιλειάδης, Ζαρρής, Μπράκα, Παγώνης, Θανάση (46’ Κόλλιας)