Κυριακή 17 Νοεμβρίου 2013

Πήραν πρόκριση εκτός έδρας Καλαμάτα και Ατρόμητος Λάππα

Κύπελλο Γ’ Εθνικής – 4ος όμιλος: Για νέο «διπλό» η Καλαμάτα | onsports.gr
Στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του Κυπέλλου Γ’ Εθνικής στον 4ο όμιλο η Καλαμάτα κατάφερε να… τριτώσει τα «διπλά» καθώς πήρε την πρόκριση μέσα στην Αμαλιάδα με σκορ 0 - 1 επί του ΠΦΟ Πανόπουλου. Το μοναδικό τέρμα που έκρινε την έκβαση του αγώνα σημείωσε στο 5΄ με κεφαλιά ο Καλαντζής μετά από κόρνερ του Καραχάλιου.
 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ/ΠΑΝΟΠΟΥΛΟ (ΘΟΔΩΡΗΣ ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ): Αντωνόπουλος, Βατσής ( 64΄ Αντωνόπουλος) , Παϊκόπουλος, Σάκκος, Κουτελιέρης, Τζουμάκας, Κωνσταντινίδης, Οικονομόπουλος ( 46΄ Παπακωνσταντίνου), Λαμπρογιώργος, Λυμπέρης, Παπαθεοδώρου.
ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ (ΜΙΛΤΟΣ ΓΚΟΦΑΣ): Κολοβούρης, Καλογερόπουλος, Τσόπελας, Καντούτσης, Σκαρλάτος, Τσιμικλής, Ζαχαρόπουλος, Πούτσης(65΄ Μπελεβέτης) , Καραχάλιος, Καλαντζής, Οντβόνγκ ( 72΄ Ηλιόπουλος)  .

Στο άλλο  παιγνίδι του Κυπέλλου, ο Ατρόμητος Αχαΐας ήταν ο μεγάλος με τον Εθνικό Σαγεΐκων, αφού επικράτησε , με ανατροπή , εκτός έδρας 1 -2 στην παράταση. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1 - 1 στην κανονική διάρκεια του αγώνα. Ο Εθνικός Σαγέικων πήρε προβάδισμα στο σκορ με γκολ του Θεοφανόπουλου στο 17', ενώ ο Ατρόμητος  ισοφάρισε στην εκπνοή του ημιχρόνου στο 43΄ με σουτ του Βαβάτσικου.  Στην παράταση τη λύση έδωσε ο Γκάτσης στο 94'
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΑΓΕΪΚΩΝ (Αγ. Κωνσταντινόπουλος): Κανελλόπουλος, Αγγελάτος, Δαλιάνης, Ιωάννου, Νικολακόπουλος, Αυγερινός, Ντεμάι (46′ Φωτόπουλος), Τζίφας (62′ Κότσα), Θεοφανόπουλος (89′ Σ. Μικελάτος), Μπούρδος, Αθανασόπουλος.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΧΑΪΑΣ (Θ. Πατρώνης): Τζουραμάνης, Λιβάνης, Σιδέρης (46′ Ντόμας), Αθανασίου, Νικολόπουλος, Σαμπανέϊ (68′ Γ. Γραμματικόπουλος), Θωνιάτης, Μαντάς, Γκάτσης, Γραμματικόπουλος Ν., Βαβάτσικος.

Στην επόμενη φάση οι δύο νικήτριες  θα αγωνιστούν στο γήπεδο Παναχαϊκής  (15/12) μεταξύ τους, με την νικήτρια να προκρίνεται στoν τελικό του Κυπέλλου.