Σάββατο 31 Αυγούστου 2013

"Πετάει" στα φιλικά ο Αστέρας Δερβενίου - Τεσσάρα στον Ολυμπιακό Άσσου

Ακόμα μια θετική εμφάνιση και άνετη νίκη πέτυχε ο Αστέρας Δερβενίου σε φιλική αναμέτρηση, όπου επεβλήθηκε με 4 - 0 του Ολυμπιακού Άσσου και έδειξε ότι βρίσκεται σε πολύ καλό δρόμο.
Το σκορ άνοιξε στο 20' ο Μακρυγιάννης ,ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Αντωνόπουλος ζευγάρωσε τα τέρματα του Αστέρα.
Το αποτέλεσμα του ημιχρόνου, διαμόρφωσε ο Καραγιαννίδης στο 40’, ουσιαστικά «κλειδώνοντας» και τη νίκη.
 Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο νεαρός Βυζάς στο 78’.
 Ο προπονητής του Αστέρα κ. Γαλάνης είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει δύο διαφορετικές ενδεκάδες σε κάθε ημίχρονο και να δοκιμάσει σχήματα και θέσεις.
Ο Ολυμπιακός Άσσου, δεν μπόρεσε να αντισταθεί στην ανωτερότητα του αντίπαλού του.

Επόμενο φιλικό για τον Αστέρα, είναι την Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου, όπου και υπάρχει το τουρνουά «Κώστας Βυζάς», με τη συμμετοχή και των Πανκαμαριακού και Ηρακλή Ξυλοκάστρου.