Δευτέρα 27 Μαΐου 2013

Oι Νέοι Στιμάγκας κέρδισαν στο μπαράζ τη Δάφνη Εξαμιλίων και ελπίζουν

Πήρε το μπαράζ και ελπίζει σε άνοδο η ΣτιμάγκαΣάν καταιγίδα οι Νέοι Στιμάγκας "ξέσπασαν" με το ευρύ 2 - 5 επί της Δάφνης Εξαμιλίων σε αγώνα μπαράζ και ελπίζουν σε άνοδο στην Α2 Κατηγορία.
Η ομάδα της Στιμάγκας πήρε προβάδισμα στο σκορ με εύστοχο πέναλτι του Κολινιάτη , για να ισοφαρίση γιά την Δάφνη ο Κόλλιας στο πρωτο ημίχρονο
Στην επανάληψη, οι Νέοι πήραν εκ νέου προβάδισμα στο σκορ με απευθείας  φάουλ του Παπουτσή, όμως ο Γλυκοφρύδης ισοφάρισε σε 2 - 2

Μετά την ισοφαρισή της η ομάδα της Στιμάγκας ανέλαβε την πρωτοβουλία κινήσεων και με τέρματα των  Σακελλαρίου , Κολινιάτη και  Λ. Μόσχου πέτυχε θριαμβευτική νίκη με σκο 2  - 5 επί της Δάφνης , που της δίνει το δικαίωμα να ελπίζει για άνοδο στη Α2 Κορινθίας

ΔΑΦΝΗ ΕΞΑΜΙΛΙΩΝ: Καραντάνης, Γανουτζής Δ., Σιούτης, Γανουτζής Αθ., Μπέτσος, Μπούζας, Σπυρογιαννάκης, Αντωνόπουλος, Κόλλιας, Γλυκοφρύδης, Μπαμπεδάκης Έπαιξαν και οι: Λόντρας, Μοσχάκης, Σκούρας
ΝΕΟΙ ΣΤΙΜΑΓΚΑΣ: Δαρδάνης Φ., Μόσχος Π., Βασιλείου, Μάλλιος, Δαρδάνης Χ., Σακελλαρίου, Κουτσουπιάς, Μόσχος Λ., Κολινιάτης, Παπουτσής, Πανιάρας Έπαιξαν και οι: Αλινάνι, Μπαλαφούτας Δ., Φρονιμάδης

Στην Αρχαία Κόρινθο, στο ματς ανάμεσα στους πρωταθλητές των δύο ομίλων, ο Ολυμπιακός Άσσου επικράτησε 3-0 στα πέναλτι της Κορίνθου '06 και ενώ το ματς τελείωσε ισόπαλο 2-2. Στο άλλο ματς στον Συνοικισμό, η Πρόοδος Αγίου Βασιλείου νίκησε 3-2 στην παράταση τον ΑΟ Ζευγολατιού. Στις 4 ομάδες που κέρδισαν την άνοδο στην Α2 δόθηκαν τα Κύπελλα και τα μετάλλια, για να ακολουθήσουν οι πανηγυρισμοί για την επιτυχία τους.