Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου 2024

Super League 2 Νικηφόρο ξεκίνημα για ΑΕΛ (μ' ανατροπή στο 89'), ΠΑΣ Γιάννινα και Καμπανιακό!

Νικηφόρο ξεκίνημα για ΑΕΛ (μ' ανατροπή στο 89'), ΠΑΣ Γιάννινα και Καμπανιακό!

Με νίκες (δύο γηπεδούχων και μια φιλοξενούμενου) συνεχίστηκε η δεύτερη «δόση» της πρεμιέρας της Super League 2

H ΑΕΛ στο πρώτο χρονικά ματς (15.00) επιβλήθηκε με 2-1 και γκολ στο 89ο λεπτό του νεοεισελθόντα (στο 67') Κρητικού επί της επανακάμψασας στην κατηγορία Καβάλα

Οι «αργοναύτες» είχαν προηγηθεί (45+2') μ' απίθανο τέρμα του Δημητριάδη που πέρασε τέσσερις αντιπάλους. Η ισοφάριση ήρθε για τους «βυσσινί» (στο ντεμπούτο Βοσνιάδη στον πάγκο τους) με τον Ακόστα (53').

Λίγο αργότερα (17.00) στην Χαλάστρα ο Καμπανιακός με δύο γκολ στην επανάληψη (48' Πέλτας, 79' Φροσίνης) επιβλήθηκε, 2-0, της αποδυναμωμένης το καλοκαίρι Νίκης Βόλου.

Την ίδια ώρα ο ΠΑΣ Γιάννινα (που υποβιβάστηκε από τα «σαλόνια») επικρατούσε του νεοφώτιστου Εθνικού Νέου Κεραμιδιού με πέναλτι του Τζίνο (68')