Πέμπτη 10 Μαρτίου 2022

Πήρε προβάδισμα ο Πανκαμαριακός με 4 - 3 επί της Κορίνθου στο πρώτο ημτελκό του Κυπέλλου Κορινθίας.

Αποτελέσματα και βαθμολογία Α' Κορινθίας - 28ης αγωνιστικής | Loutraki 365

Με νικητή με σκορ 4 - 3 τον Πανκαμαριακό επί του ΠΑΣ Κόρινθος έληξε ο χθεσινός πρώτος ημιτελικός του κυπέλλου Κορινθίας  που έγινε στο Ξυλόκαστρο.

Στο 12' ο  Ματθαιόπουλος άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, στο 24 ο Κίτσος ισοφάρισε σε 1 - 1 για τον ΠΑΣ που πήρε προβάδισμα 1 - 2 στο 35 με τον Βαρουξάκη. Στο 44΄ για τον Πανκαμαριακό ισοφάρισε σε 2 - 2 ο Λέπουρι,, ενώ του ιδίου ακυρώθηκε τέρμα ως οφσάιντ στο 64΄, Ο Χαλίλη στο επόμενο λεπτό έδωσε προβάδισμα στον ΠΑΣ. Δέκα λεπτά αργότερα ο Μυργιώτης ισοφάρισε σε 3 - 3 και στο 89΄ ο ίδιος σημείωσε το τελικό 4 - 3 για τον Πανκαμαριακό

Ο επαναληπτικός, θα διεξαχθεί την Τετάρτη 23 Μαρτίου στο γήπεδο του Συνοικισμού.

Την ίδια μέρα είναι προγραμματισμένος και πρώτος ημιτελικός ανάμεσα σε Πέλοπα και Τενεάτη, με τη ρεβάνς να γίνεται στις 6 Απριλίου.