Κυριακή 22 Αυγούστου 2021

Ατρόμητος - Λαμία 1-1: «Μοιρασιά» στο Περιστέρι

Ατρόμητος - Λαμία 1-1: «Μοιρασιά» στο Περιστέρι (highlights)

Δεν ανέδειξε νικητή το φιλικό παιχνίδι στο Περιστέρι ανάμεσα στον Ατρόμητο και τη Λαμία καθώς οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 49ο λεπτό. Ο Χατζηισαΐσας μάρκαρε αντικανονικά τον Νούνιες στην περιοχή με αποτέλεσμα ο διαιτητής να καταλογήσει πέναλτι. Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε εύστοχα ο ο πρώην ποδοσφαιριστής των Περιστεριωτών, Γιώργος Μανούσος

Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε λίγα λεπτά αργότερα με τον Κουλούρη. Ο Μουνίθ έβγαλε εξαιρετική πάσα στον Έλληνα επιθετικό, ο οποίος με ωραίο πλασέ ισοφάρισε σε 1-1.

Ατρόμητος: Πίριτς, Βασιλαντωνόπουλος, Χατζηισαΐας, Στρουγγής, Καστεγιάνο, Σάλομον, Νάτσος, Κλωναρίδης, Μουνίθ, Καρτάλης, Κουλούρης

Λαμία: Σαράνοφ, Σκόνδρας, Καραμάνος, Νιούνες, Μαρτίνες, Γκέντσογλου, Ελευθεριάδης, Ρόμανιτς, Τζανδάρης, Αντέτζο, Μαζουλουξής.

Έπαιξαν επίσης οι: Βύντρα, Τζανετόπουλος, Ταϊρόν, Μανουσάκης, Μανούσος, Σαραμαντάς, Βλαχομήτρος, Τρούμπουλος.