Σάββατο 12 Ιουνίου 2021

Η Ζακυνθος νίκησε 3 -2 στις καθυστερήσεις στην Πάτρα την Θύελλα, και περασε στο "βαθμολογικό ρετιρέ" του 9ου ομίλου

Γ' Εθνική: Το εξ αναβολής Θύελλα Πατρών – Ζάκυνθος

Σε εξ αναβολής αγώνα της 10ης αγωνιστικής στον 9ο όμιλο της Γ΄Εθνικής η Ζάκυνθος σημείωσε την μεγάλη ανατροπή μέσα στο "Φώτης Αραβαντινός" νικώντας με σκορ 3 - 2 στις καθυστερήσεις την   Θύελλα Πατρών και πέρασε επικεφαλής στον βαθμολογικό πινακα του ομίλου. Το ματς αυτό δεν είχε γίνει την 10η αγωνιστική (23 Μαΐου), καθώς είχαν εντοπιστεί αρκετά κρούσματα κορονοϊού στην Πελοποννησιακή ομάδα.

Στο 10΄ ο Αγγελής άνοιξε το σκορ για την Θύελλα , για να ισοφαρίσει για τη Ζάκυνθο με πέναλτι στο 39΄ο Κούνιας. Στο 66΄ ο Κακολύρης  έδωσε προβάδισμα στους νησιώτες. Στο 90,2΄ ο Αγουρίδης με πέναλτι ισοφάρσε για τους Πατρινούς σε 2 - 2. Τέσσερα λεπτά αργοτερα ο Σούρμπης σημείωσε το τελικό 3 - 2 για την Ζάκυνθο που την έφερε στην κορυφη του ομίλου,