Σάββατο 13 Μαρτίου 2021

Ο Εργοτέλης έχασε από τον Λεβαδειακό και τώρα νειώθει την ανάσσα του / Μεγαλο διπλό του Ιωνίκού στα Τρίκαλα ( Η 14η αγωνιστική στη Super League 2.)

Super League 2: Ανέβηκε δεύτερος ο Λεβαδειακός, μεγάλο διπλό στα Τρίκαλα ο Ιωνικός (highlights)

Μεγάλη εντός έδρας νίκη πέτυχε ο Λεβαδειακός με αντίπαλο τον Εργοτέλη για την 14η αγωνιστική της Super League 2.  H oμάδα της Βοιωτίας με γκολ του Μπιανκόνι στο 26ο λεπτό επικράτησε των Κρητικών και μείωσε την απόσταση από την κορυφή στον έναν βαθμό.

Στα Τρίκαλα η τοπική ομάδα έχασε την ευκαιρία να πάρει τη νίκη με αντίπαλο τον Ιωνικό. Ο Ριζογιάννης με πέναλτι στο 15ο λεπτό έβαλε σε θέση οδηγού τους γηπεδούχους, οι οποίοι ζευγάρισαν τα τέρματα τους με τον Σκόνδρα έντεκα λεπτά μετά.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 με σκόρερ τον Ρόλε λίγο μετά τη συμπλήρωση μία ώρας και στις καθυστερήσεις ισοφάρισαν με γκολ του Μάναλη. Μάλιστα στα υπολειπόμενα λεπτά πήραν τη νίκη με τον Κάστρο.

Απρόσμενη ήττα στη Ρόδο γνώρισε ο Διαγόρας με 1-0 από τον Απόλλωνα Λάρισας, ενώ με το ίδιο σκορ τα Χανιά επιβλήθηκαν του ΑΕ Καραϊσκάκη.

Το προφίλ της 14ης αγωνιστικής της Super League 2:

Χανιά - Καραϊσκάκης 1-0 (74' Διαμαντόπουλος)

Λεβαδειακός - Εργοτέλης 1-0 (26' Μπιανκόνι)

Διαγόρας Ρόδου - Απόλλων Λάρισας 0-1 (52' Αθανασιάδης)

Τρίκαλα - Ιωνικός 2-3 (15' πεν. Ριζογιάννης, 26' Σκόνδρας – 62' Ρόλε, 90' Μάναλης, 90+5' Κάστρο)