Σάββατο 27 Ιουνίου 2020

Ακόμη πιο κοντά στο...θαύμα ο Πανιώνιος 2 - 1 την Ξάνθη !

Πανιώνιος - Ξάνθη 2-1: Ακόμη πιο κοντά στο...θαύμα!
Ο Πανιώνιος ύστερα από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι στη Νέα Σμύρνη επικράτησε στα πλέι άουτ 2-1 της Ξάνθης και παράμεινε ολοζώντανος στο κυνήγι της παραμονής.
Η ομάδα της Νέας Σμύρνης πήρε έναν ακόμη "τελικό" και πλέον βρίσκεται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας, ισόβαθμός με τον Παναιτωλικό που παίζει αύριο Κυριακή στην έδρα του με τον Αστέρα Τρίπολης.
Ο Πανιώνιος ήταν καλύτερος, πήρε το προβάδισμα μετά το τραγικό λάθος του Λισγάρα στο πρώτο ημίχρονο (30') και στην επανάληψη με τον Τσιλούλη (66') έκανε και το 2-0.
Η Ξάνθη φάνηκε μόνο στα τελευταία λεπτά και αφού μείωσε στο σκορ με πέναλτι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων (Φοσέ), λίγο έλειψε στο φινάλε να... κλέψει και το βαθμό.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Λεωνίδας Βόκολος): Κότνικ, Ρέντζας, Ντομίνγκες, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Κόρμπος, Παπανικολάου, Μαξίμοβιτς (79' Μαξίμοβιτς), Λυμπεράκης, Παπαγεωργίου (56' Άρσε), Τσιλούλης (87' Δούμτσιος)
ΞΑΝΘΗ (Νίκος Καραγεωργίου): Σάο Μπέντο, Μπαξεβανίδης, Λισγάρας (55' Σόσα), Καρασαλίδης, Κασάδο, Τερκί, Καμαρά (46' Μουλέν), Ντε Αμορίμ, Ντουρίτσκοβιτς (46' Στάρτζεον), Μπαριέντος (62' Γκαργκαλατζίδης), Κάστρο (78' Φοσέ)