Παρασκευή 10 Ιανουαρίου 2020

Super League 2: Νικηφόρο ντεμπούτο για Τεννέ στον Απόλλωνα Σμύρνης, 2-0 τον Εργοτέλη (βαθμολογία)

Με νίκη συνδυάστηκε το ντεμπούτο του Μπάμπη Τεννέ στην τεχνική ηγεσία του Απόλλωνα Σμύρνης μιας και η «Ελαφρά Ταξιαρχία» επικράτησε εκτός έδρας του Εργοτέλη με 2-0.
Ο Μπεντινέλι στο 28' νίκησε με πλασέ τον Καλογεράκη ανοίγοντας το σκορ για
τους φιλοξενούμενους.
Δέκα λεπτά μετά οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρία να ισοφαρίσουν αλλά η προσπάθεια του Ροβίθη κατέληξε άουτ. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Κρητικοί πίεσαν για την ισοφάριση αλλά ο Μπεντινέλι στο 88' κλείδωσε από την άσπρη βούλα τους τρεις βαθμούς της νίκης.
Εργοτέλης (Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Προβυδάκης, Σπίριακ, Μπάτζιος, Μπότε, Μπουρσέλης (31' Μπουτσάκης), Μπρους (81' Μανουσάκης), Τσέλιος, Μπαράτα, Ροβίθης, Έφορντ.
Απόλλων Σμύρνης (Τεννές): Χουάντερσον, Κύργιας, Ζησόπουλος, Λαρέα, Κολ, Μπεντινέλι, Γκίνο, Βάρκας (89' Αγρόδημος), Βιτλής, Ιωαννίδης (54' Γιαννιτσάνης (75' Τσαμπούρης), Μαρκόφσκι.