Σάββατο 9 Νοεμβρίου 2019

Football League: Στην πρώτη θέση τα Τρίκαλα μετά τη νίκη τους επί της Βέροιας

Football League: Στην πρώτη θέση τα Τρίκαλα μετά τη νίκη τους επί της Βέροιας (vids)
Στην πρώτη θέση της βαθμολογίας της Football League «σκαρφάλωσαν» τα Τρίκαλα έπειτα από τη νίκη τους επί της Βέροιας με 2-1 στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 7ης αγωνιστικής.
Οι γηπεδούχοι πήραν γρήγορα κεφάλι στο σκορ αφού μόλις στο 2ο λεπτό ο Οικονομόπουλος με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Λώττα έβαλε τους γηπεδούχους σε θέση οδηγού.
Στο 63ο λεπτό ο Σταματής νίκησε τον Βοσνιάδη διπλασιάζοντας τα γκολ των Τρικάλων, όμως ο Πασάς στο 73' έβαλε ξανά στο παιχνίδι τους φιλοξενούμενους, όμως στη συνέχεια παρά τις προσπάθειες της Βέροιας για ισοφάριση αυτή δεν ήρθε κι έτσι τα Τρίκαλα πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης.
Τρίκαλα (Αμανατίδης): Γιακουμής, Σανδραβέλης, Νιάρος, Οικονομόπουλος, Γιαννίτσης, Παπαγεωργίου, Τεγούσης, Γρηγορόπουλος, Σταματής (82′ Άλεξιτς), Πελάεθ (79′ Βέρτζος), Λώττας (63′ Τσίπρας).
Βέροια (Θεοδοσιάδης): Βοσνιάδης, Αλ. Ζούρκος, Μουρατίδης, Μαραγκός, Ταΐρης (69′ Πέντα), Μπλέτσας, Ν. Ζούρκος (74′ λ.τ Χαντζάρας), Κανούλας, Σιμόνι, Πασάς, Πεταυράκης (18′ λ.τ Βεργώνης).