Κυριακή 17 Νοεμβρίου 2019

Football League: Νίκη με ανατροπή για την Καβάλα, 2-1 την Καλαμάτα (αποτελέσματα)

Μεγάλη νίκη κατέκτησε η Καβάλα στην έδρα της απέναντι στην Καλαμάτα στο πλαίσιο της πέμπτης αγωνιστικής της Football League.
Η «Μαύρη Θύελλα» ήταν αυτή που προηγήθηκε στο σκορ χάρη σε σουτ του Αλεξόπουλου στο 22'. Το 1-0 παρέμεινε μέχρι τη λήξη του πρώτου μέρους. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ισοφάριση, η οποία ήρθε στο 79' με σκόρερ τον Παπαδόπουλο.
Επτά λεπτά μετά ο Μαρκόπουλος με φοβερό ψαλιδάκι έγραψε το τελικό 2-1, χαρίζοντας τους τρεις βαθμούς της νίκης στους «αργοναύτες».

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής:
Νίκη Βόλου - Ολυμπιακός Βόλου 2-0 (52' Τσιώλης, 75' Κρουθ)
Τρίκαλα - Αιγάλεω 2-1 )1′ πεν. Λώττας, 57′ Σταματής – 88′ Ροτζέριο)
Ιωνικός - Διαγόρας 3-2 (51′ Σμυρλής, 88′ Βλαχομήτρος, 90′ Κρητικός – 16′ Γλυνός, 54′ Μπαρμπαρούσης)
Βέροια - Θεσπρωτός 1-1 (68′ Σιμόνι – 50′ Κόλλας)
Ασπρόπυργος - ΟΦ Ιεράπετρας 3-0 (12′ Πίντο, 29′ Σρέσκοβιτς)
Ιάλυσος - Τρίγλια 1-2 (4′ Αυγενικού – 45′ Παπαδημητρίου, 58′ Λεμονής)
Καβάλα - Καλαμάτα 2-1 (79' Παπαδόπουλος, 86' Μαρκόπουλος - 22' Αλεξόπουλος)

Η βαθμολογία: 1 Ιωνικός 16 2 Τρίκαλα 16